Serbia edhe e fton edhe mund ta arrestojë kryeministrin Haradinaj në Nish – Lajmi.net
Serbia edhe e fton edhe mund ta arrestojë kryeministrin Haradinaj në Nish
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëRajoni 13:35, 14 September 2017
Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur në pyetjen se a do të arrestohet Ramush Haradinaj nëse shkon në Nish (Serb).

“MPB vepron sipas urdhrit të Prokurorisë në rastet kur të akuzuarit gjenden në fletë arreste. Polica do të veprojë ashtu ”, ka thënë Stefanoviq, raporton gazeta serbe “Kurir”.

Të martën gazeta serbe “Danas” raportoi se një takim ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, kryeministres së Serbisë Ana Bërnabiq dhe kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj mund të mbahet në Nish brenda dy ose tre muajve.

Mirëpo, Arbër Vllahiu nga zyra e kryeministrit Haradinaj ka thënë për lajmi.net se ata nuk i komentojnë fare raportimet e mediave.

Serbia Ramush Haradinajn e akuzon për krim lufte. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO