Selimi vështirë të siguroj ulëse në Kuvend, ja sa pak u votua në vendlindje – Lajmi.net
Selimi vështirë të siguroj ulëse në Kuvend, ja sa pak u votua në vendlindje
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:16, 14 June 2017
Aqareva është treguar serish dorështrënguar me Rexhep Selimin. Fshati ku lindi kandidati për deputet nga VV, i ka dhënë Selimit pak vota, të cilat nuk e kalojnë numrin dy shifror.

Në përgjithësi në komunën e Skenderajt, partia e Selimit nuk ka marrë më shumë se 1.217 vota, por as në komunën tjetër të Drenicës, në Drenas, Vetëvendosja nuk ka marrë shumë vota, pasi këtë parti e kanë votuar veç 2.400 vetë.

Ndërkohë që në Prishtinë, sipas burimeve të Magazina.al, Selimi i ka fituar 1500 vota dhe sipas po këtij burimi, Rexhep Selimi pritet të mbetët jashtë kësaj legjislature të re të Kuvendit të Kosovës.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion