Samsungu pret që S9 të tejkalojë suksesin e S8 – Lajmi.net
Samsungu pret që S9 të tejkalojë suksesin e S8
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:54, 13 March 2018
Samsungu ka ripërsëritur besimin se dyshja e re e telefonave Galaxy S9 do të tejkalojë shitjet e gjeneratës së shkuar.

Kompania tani ka njoftuar se planifikon të shesë 43 milionë njësi sivjet të këtyre dy telefonave.

Sipas “The Bell”, Samsungu në tremujorin e parë pret shitjen e 12 milionë njësive, në të dytin 13 milionë, më pas dhjetë dhe tetë milionë në tremujorin e fundit të vitit.

Kjo është më e lartë se 41-milionëshi i Galaxy S8/S8+ në vitin 2017, që ishte më pak se 48 milionët e S7/S7+ më 2016.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO