Samsung Galaxy A8 + (2018), përshtypjet e para – Lajmi.net
Samsung Galaxy A8 + (2018), përshtypjet e para
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 15:27, 11 January 2018
Telefoni inteligjent i Samsung Galaxy A8 + (2018) filloi në dhjetor 2017. Telefoni vjen me një ekran me prekje prej 6.00 inç me një rezolucion prej 1080 me 2220 piksela.

Samsung Galaxy A8 + (2018) është mundësuar nga procesori octa-core 1.6GHz dhe vjen me 4GB RAM. Telefoni përmban 32GB hapësirë ​​të brendshme që mund të zgjerohet deri në 256GB nëpërmjet një karte microSD. Sa i përket kamerave, Samsung Galaxy A8 + (2018) paketon një kamerë primare 16 megapikselë në pjesën e pasme dhe një revole para 16 megapiksel për selfies, transmeton lajmi.net.

Opsionet e lidhjes përfshijnë Wi-Fi, GPS, Bluetooth dhe NFC. Sensorët në telefon përfshijnë Kompas Magnetometer, Sensor afërsisë, Accelerometer, Gyroscope dhe Barometer.
Rreth Samsung
E themeluar në vitin 1969, si Samsung Electronics Industries, Suwon, Koreja e Jugut me seli në Samsung Electronics sot bën çdo gjë nga televizionet deri te gjysmëpërçuesit. Ajo lëshoi ​​smartphonein e saj të parë Android në 2009 dhe mund të kreditohet me fillimin e tabletit të parë Android në vitin 2010. Kompania është ndër lojtarët më të mëdhenj në tregun e smartfonëve në botë. Ajo ka zhvilluar kohët e fundit smartphones drejtimin e Tizen OS, si një alternativë për smartphones saj me bazë Android. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO