Rekord i ri shpejtësie me “jet ski” (Foto) – Lajmi.net
Rekord i ri shpejtësie me “jet ski” (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 12:11, 9 November 2017
Shpikësi britanik Richard Browning hyri në librin e rekordeve Guinness për shpejtësinë më të lartë të arritur me “jet ski”.

Burri që quhet “Njeriu i Hekurt i vërtetë” arriti shpejtësinë 51.5 km/h me kostumin që ka dizenjuar vetë dhe që kushton 40 000 stërlina.

Pas vendosjes së rekordit, ai u shpreh besimplotë që do e përmirësojë sërish këtë rekord.

Kostumi bën që të ngrihesh vertikalisht dhe kontrollohet me krahë, ndërsa një ekran i vogël në helmetë tregon konsumin e karburantit.

Fjalët kyçe: jet ski, Rekord shpejtesie

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool