Realizohet blerja më e madhe e pronës me Bitcoin – Lajmi.net
Realizohet blerja më e madhe e pronës me Bitcoin
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 16:39, 7 February 2018
Një vilë e madhe në Miami është shitur dhe pagesa është kryer vetëm në Bitcoin.

Michael Komaransky kishte nxjerr online për shitje vilën e tij në lagjen e të pasurve Ponce Davis në Miami për një çmim prej 6.5 milion dollarë dhe si pagesë pranonte dollarë ose Bitcoin, transmeton Express.

Ky njoftim ishte nxjerr në Gusht 2017 ndërsa blerja u mbyll zyrtarisht me 1 Shkurt 2018.

Pagesa u krye me Bitcoin, ku në bazë të vlerës në atë datë ai e shiti atë për 455 Bitcoin (6 milion dollarë).

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2