‘Prishet festa’, lajm shumë i keq për Kosovën para ndeshjes me Ishujt Faroe – Lajmi.net
‘Prishet festa’, lajm shumë i keq për Kosovën para ndeshjes me Ishujt Faroe
Autori: Lajmi.net Liga e KombeveSport 12:22, 12 October 2018
Kosova nuk do të jetë e kompletuar për takimin e radhës ndaj Ishujve Faroe.
Kosova ka fituar në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Maltës me rezultat 3-1.

Mirëpo, përkundër fitorës që e mbanë Kosovën në vendin e parë në grupin D të Ligës së Kombeve me 7 pikë, lajmi i keq është se mesfushori kryesor Hekuran Kryeziu do të mungojë në ndeshjen e radhës kundër Ishujve Faroe, transmeton lajmi.net

Ai kishte karton të verdhë nga ndeshja e kaluar dhe pas një polemike me gjyqtarin kryesor menjëherë pas golit të Muriqit është ndëshkuar përsëri gjë që e penalizon për ndeshjën e radhës.

Kosova do të zhvilloj ndeshjen e radhës të dielën kundër Ishujve Faroe./Lajmi.net/ 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO