Prezantimi i fytyrës në facebook tani me më shumë funksione – Lajmi.net
Prezantimi i fytyrës në facebook tani me më shumë funksione
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 8:53, 27 February 2018
Facebook ka shtuar më shumë mënyra për përdorim të njohjes së fytyrës, shkruan lajmi.net

Teknologjia e njohjes së fytyrës mund të bëjë gjëra të tilla si:

Të gjeni fotot në të cilat jeni, por nuk jeni etiketuar
Ndihmon mbrojtjen nga të huajt duke përdorur foton tuaj
T’i tregoni njerëzve me dëmtime në shikim që janë në foton ose videon tuaj.

Ju e kontrolloni njohjen e fytyrës. Kjo cilësi është e fikur por mund ta aktivizoni në çdo kohë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO