Opinion – Lajmi.net

Aktuale

Kush ia fut kot, Rama apo Ambasadori Amerikan?

Ka shume arsye të besohet se është Kryeministri që ia futi kot dhe pra, ka të drejtë Ambasadori Amerikan kur tha që SHBA do të zhgënjehej nga përgjigja JO....

18 November, 2013 Lexo më shumë

Një teori e madhe e bashkuar ekonomike?

Çka, në të vërtetë, po i pengon ekonomistët dhe politik-bërësit për të zhvilluar, ose së paku për t’u munduar, që të arrijnë një teori të unifikuar të ekonomisë?...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Hyrje në demokraci

Nga e hëna në të premte zgjati protesta e parë kuptimplotë në historinë e Shqipërisë paskomuniste. ...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Rama dëgjoi zërin e popullit

Kryeministri Edi Rama u paraqit çka ai në të vërtetë edhe është: intelektual i rendit të parë, demokrat i rendit të parë, politikan largpamës, përfaqësues i denjë politik, shtetëror e intelektual i Shqipërisë sot....

16 November, 2013 Lexo më shumë

Përse duhet të gëzojmë?

Kjo betejë vendosi disa standarde lirie dhe fuqie të shoqërisë civile shqiptare, të cilët nëse nuk ruhen në të ardhmen, do të provojnë se nuk kanë qenë të mbështetura në rrënjët e tyre, por në politikë....

16 November, 2013 Lexo më shumë

E vërteta e armëve kimike në Shqipëri

Me besnikërinë e plotë ndaj Shqipërisë dhe respektin më të madh ndaj miqve e partnerëve tanë të pazëvendësueshëm, ata e kanë marrë vendimin tim e mësojeni tani edhe ju: Shqipëria e ka të pamundur të përfshihet në këtë operacion....

15 November, 2013 Lexo më shumë

Çmimi “Nobel” për Shqipërinë

Çmimin do ta marrim për zbulimin e kurës për shërimin e idiotizmit. Mjafton që çdo idiot të ulet, qoftë edhe një ditë, në karrigen e Kryeministrit. ...

15 November, 2013 Lexo më shumë

Ditari i Zgjedhjeve në Veri

Ambasadori Fletcher M.Burton, Shef i Misionit të OSBE’së në Bosnjë dhe Hercegovinë, ka mbajtur ditar gjatë zgjedhjeve lokale në Mitrovicën e Veriut, më 3 nëntor. Ai rrëfen për sulmet në Veri dhe përshtypjet e tij për Prishtinën....

14 November, 2013 Lexo më shumë

Ky është një akt përdhunimi

Personalisht kështu e përjetoj dhe e shoh jo vetëm unë, por shumica dërrmuese e shqiptarëve. Na kanë gjetur të varfër, na kanë gjetur pa brekë dhe duan edhe të na përdhunojnë....

13 November, 2013 Lexo më shumë

Dështimi i ‘Kosova e Re’

Fatkeqësisht, rryma nuk bëhet dot me fjalë të kota. Sepse kështu me siguri që do të ishim të parët në këtë pjesë të Evropës. Dhe më gjerë....

13 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO