Njihuni me apartamentin më të shtrenjtë në botë, çmimi i një nate është marramendës – Lajmi.net
Njihuni me apartamentin më të shtrenjtë në botë, çmimi i një nate është marramendës
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 8:09, 13 November 2017
Tarraca e përsosur me pamje të mrekullueshme, mobilie moderne dhe hapësirë të mbushur me luks dhe komfor, – hidhjani një sy apartamentit më të shtrenjtë në botë!

Dhoma më e shtrenjtë hoteliere gjendet në Gjenevë. Royal Penthouse në hotelin President Wilson zyrtarisht është apartamenti më i shtrenjtë në botë në të cilin një natë kushton jo më pak se 80.000 dollarë.

Pos që ka çmimin më të lartë, është edhe apartamenti më i madh në Evropë me 1.650 metra katrorë, transmeton Telegrafi.

Veçantinë ia jep tarraca me pamje në liqenin Léman.

Apartamenti akomodon 12 njerëz (secili ka dhomë të veçantë), andaj çmimi i apartamentit për person është 6.600 dollarë.

Ekzistojnë dy dhoma kryesore, të cilat kanë banjat e veta nga mermeri dhe xhakuzi nga ku ofrohet pamja në drejtim të liqenit.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO