Nëse keni probleme me zemrën mos e bëni kurrë këtë ushtrim (FOTO) – Lajmi.net
Nëse keni probleme me zemrën mos e bëni kurrë këtë ushtrim (FOTO)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 23:27, 8 June 2017
Qëndrimi “beton” është një nga ushtrimet më të ndjekura në palestër dhe është kthyer në një mit pasi gjithë super modelet dhe emra të famshëm e praktikojnë.

Kjo sepse forcon dhe tonifikon muskujt njëkohësisht në gjithë trupin. Pavarësisht të mira që sjell, një pozicion kaq i vështirë për t’u mbajtur për një kohë të gjatë, mund të përbëjë një rrezik pë rata që kanë probleme me zemrën.

Qëndrimi “beton” është një ushtrim i fuqishëm pasi stabiliteti i trupit varet nga balancimi i gjithë peshës trupore në krahët dhe gishtat e këmbës, duke forcuar muskujt e barkut për të mos e lënë trupin të bjerë poshtë.

Koha për këtë ushtrim këshillohet rreth 10 sekonda, pasi një kohë më e gjatë mund të shkaktojë dëme të mesit dhe shpinës kurrizore.

 

Fjalët kyçe: ushtrimi, Zemra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble