Ndryshimi i madh i WhatsApp që mund t’ju fundosë, do t’ju marrë para – Lajmi.net
Ndryshimi i madh i WhatsApp që mund t’ju fundosë, do t’ju marrë para
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 17:07, 1 March 2018
WhatsApp ka vendosur të bëjë një ndryshim të madh, që mund t’ju kushtojë shumë para nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Aplikacioni më i popullarizuar i mesazheve në botë ka konfirmuar planet për të nxjerrë një sistem pagesash që do t’i lejonte përdoruesit të transferonin në mënyrë të sigurt paratë me njëri-tjetrin.

Njoftimi vjen pas WhatsApp ka kryer një periudhë të kufizuar testimi me rreth një milion përdorues.

BBC shkruan se kompania filloi me Indinë ku ka rreth dy milionë përdorues.

Çdokush që dëshiron të përfitojë nga ndryshimet e reja do të duhet të lidhë llogarinë e WhatsApp me llogarinë e tyre bankare.

Platformat e tjera të mesazheve, të tilla si WeChat në Kinë, tashmë lejojnë pagesa mobile dhe janë provuar të jenë popullore.

Kjo gjithashtu do të thotë se përdoruesit e zhurmshëm do të kenë një mënyrë tjetër për të zbrazur kuletat e tyre dixhitale pa pasur nevojë të largohen nga shtëpia.

Ndryshimet mund të ndihmojnë në ndalimin e përhapjes së mashtrimeve në WhatsApp.

Një mashtrim merr formën e një mesazhi zyrtar që duket se paralajmëron njerëzit që “shërbimi i provës” i aplikacionit të mesazheve të njohura të çastit po i vjen fundi.

Në të thuhet:

Të dhënat tona tregojnë se shërbimi juaj i testimit WhatsApp tejkalon periudhën njëvjeçare. Në përfundimin e periudhës së provës WhatsApp-i juaj nuk do të jetë më në gjendje të dërgojë ose të marrë mesazh. Për të vazhduar përdorimin e WhatsApp pa ndërprerje, na duhet që të abonoheni për ndonjë nga periudhat e abonimit tonë. “

Cilado mesazh që mund të merrni, WhatsApp nuk do të vendosë tarifa për përdorimin e këtij shërbimit, pavarësisht nëse dëshironi apo jo që të bashkëngjitni llogarinë tuaj bankare.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO