Ndodh në Kosovë: Trajneri largohet ende pa e shijuar ndeshjen e parë – Lajmi.net
Ndodh në Kosovë: Trajneri largohet ende pa e shijuar ndeshjen e parë
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 14:54, 11 February 2018
Aventura e Xhengis Rexhepit duket të ketë qenë jetëshkurtër në futbollin kosovar.

Tekniku tetovar që nga dita e shtunë (10/02/2018) nuk është më trajner i KEK-ut, mëson ekskluzivisht Gazetasheshi.com.

Rexhepi i cili erdhi në fillim të vitit te “elektricistët” për të zëvendësuar Sadat Pajazitin ka mbyllur aventurën e tij në Kosovë menjëherë pas fazës përgatitore të zhvilluar në Shqipëri.

Lajmin për Gazetasheshi.com e ka konfirmuar vetë trajneri Rexhepi si edhe drejtuesit e klubit nga Obiliqi, ndërkohë që menjëherë janë vënë në kërkim të një trajneri të ri.

KEK-u mbylli vjeshtën si lider në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Në afatin kalimtar të janarit është përforcuar me disa futbollistë cilësorë që mund të garantojnë fare lehtë rikthimin në Superligë.

Fotografia e FC KEK-u

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO