Ndiheni të lodhur dhe të stresuar? Përdorni këtë truk të thjeshtë në dush – Lajmi.net
Ndiheni të lodhur dhe të stresuar? Përdorni këtë truk të thjeshtë në dush
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 13:40, 11 June 2018
Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura.

 

Por çfarë ndodh nëse sekreti i gjumit varet tek një trup dhe mendje e shëndoshë, është aq i thjeshtë sa të varësh diçka në dushin tënd?

Është e vërtetë. Dushet me eukalipt– ku njerëzit e varin bimën nga koka e dushit, jo vetëm që janë të bekuar, por mbushen me një mori përfitimesh shëndetësore.

Ideja për dushe eukalipt është e thjeshtë.

Mblidhni një shumëllojshmëri gjethesh të freskëta, lidhni rrjedhjen së bashku dhe sigurojeni atë pas kokës dush, nga rryma e drejtpërdrejtë e ujit.

Ndizni dushin dhe shijoni të gjitha përfitimet shëndetësore.

Avulli dhe nxehtësia nga dush ndihmojnë gjethet e gjelbra për të çliruar vajrat esenciale.

Kjo nga ana e tij ndihmon në luftën kundër “mjegullës” së trurit dhe stresit, duke vepruar si një “antidepresant”, duke rritur sistemin imunitar dhe duke u përgatitur për një gjumë të mirë gjatë natës dhe për t’u zgjuar i freskët në mëngjes.

Një dush eukalipt do t’ju ndihmojë gjithashtu që t’i jepni shtëpisë tuaj një ndjenjë të ngjashme me banjën – duke ju dhënë një shtysë shtesë në mëngjes nëse jeni të ndjeshëm.

Nëse i përdorni me ujë të ftohtë, gjethet do t’ju ndihmojnë gjithashtu për t’ju pastruar dhe për t’ju bërë të ndiheni të freskët për ditën./tesheshi.com/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO