Muhaxheri i PDK-së reagon Shpend Ahmetit: Je gënjeshtari më i madh në Kosovë – Lajmi.net
Muhaxheri i PDK-së reagon Shpend Ahmetit: Je gënjeshtari më i madh në Kosovë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:31, 13 August 2017
Kotrdinatori i PDK-së, në Pejë Arton Muhaxheri i ka reaguar kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, pasi komuna që drejtohet nga ky i fundit nuk e ka kryer një obligim në vlerë prej 2.4 milionë euro ndaj Ujësjellësit Prishtina.

Muhaxheri e ka quajtur gënjeshtar Ahmetin përmes një statusi në Facebook:

Qe pse je rrenci ma i madh ne Kosove Shpend Ahmeti. Gushat i ke nxjerr tu porpagandu për ujin, por obligimet si keni kry ende ndaj Ujesjellesit Prishtina. Jeni hipokrita propagandues, propaganda qe e beni ngjan me ata te Gebellsit, qe ua fshinte trurin qytetareve me rrena. Kur Ujesjllesi Prishtina nisi furnizimin me uje 24 ore per Prishtinen, aq shume na e pate lodhe me propaganden gebelsiane, ta merke mendja qe e ke ndreq vete ate fabrikë ne Shkabaj, me pare te baneses ne Shengjin. Pse Shpend po i rren qytetaret. Ende s’i ke kry obligimet, edhe 2 milione e gjysme euro borxh Ujesjellesit Prishtina, e këndej rren qe Komuna e Prishtines po i furnizon qytetaret me 24 ore uje. Shpend Gebellsi, ju cofi propaganda, tash mollotovat ju kane mbet alternativ per ardhjen ne pushtet, se puna po kallxon çka keni ba. Perveç kunxhave, punesimeve familiar, punesimeve të militantëve, tenderat per dosta, lejet per familjaret e komunes, nuk keni ndonje pune te hajrit qe do te mbaheni mend.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO