Mozaikët fantastikë nga rëra dhe guaskat – Lajmi.net
Mozaikët fantastikë nga rëra dhe guaskat
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 9:31, 8 April 2018
Svetlana Ivanchenko, artiste nga Ukraina, është e njohur botërisht për mozaikët fantastikë që i krijon nga materialet që i gjen në bregdet – rëra dhe guaskat.

Punimet e saj – fytyrat ekzotike në plazh dhe shkretëtirë – janë të mahnitshme dhe duken aq reale, sa që vështirë të besohet se ato janë punuar nga këto materiale.

Në vijim ju sjellim fotogalerinë me punimet e Svetlanës, ku gërshëtohen bukuria dhe arti nga bota e njerëzve, kafshëve dhe bimëve. /NGJYRA.COM/

Svetlana Ivanchenko008Svetlana Ivanchenko001Svetlana Ivanchenko002Svetlana Ivanchenko028Svetlana Ivanchenko023Svetlana Ivanchenko029Sand ArtSvetlana Ivanchenko025Svetlana Ivanchenko018Svetlana Ivanchenko019Svetlana Ivanchenko006Svetlana Ivanchenko003Svetlana Ivanchenko014Svetlana Ivanchenko013Svetlana Ivanchenko005Svetlana Ivanchenko012Svetlana Ivanchenko011Svetlana Ivanchenko015Svetlana Ivanchenko016Sand ArtSvetlana Ivanchenko030Svetlana Ivanchenko026Svetlana Ivanchenko027Svetlana Ivanchenko020Svetlana Ivanchenko024Svetlana Ivanchenko010Svetlana Ivanchenko004Svetlana Ivanchenko007

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO