Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite – Lajmi.net
Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 19:04, 2 March 2018
NJë foto e shfaqur në internet tregon modelin më të ri të Huawei P20 Lite.

Huawei do të prezantojë zyrtarisht smartfonin e ri smartphone P20 në Paris më 27 mars. Sipas raporteve, jo vetëm një, por tre modele të reja do të prezantohen. Përveç P20 ndoshta janë paraqitur P20 Lite dhe P20 Pro. Një rrjedhje e re nga Evan “evleaks” tregohet edhe modeli e nivelit të hyrjes P20 Lite, transmeton lajmi.net.

Telefoni i mençur duhet të ketë një ekran 5.6 inç, një bateri 3520 mAh, si dhe një kamera të dyfishtë dhe një sensor gjurmë gishtash në anën e pasme.

Katër gigabajt memorie dhe 64 gigabajt memorie të brendshme. Përveç kësaj, një procesor Octacore , një aparat dyfishtë dhe një bateri prej 3000 mAh janë instaluar. Përveç kësaj, një çmim i mundshëm i tradhtuar: Vodafone rendit P20 Lite me 369 euro. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO