Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite – Lajmi.net
Mësohet data e lançimit të Huawei P20 Lite
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 21:47, 2 March 2018
NJë foto e shfaqur në internet tregon modelin më të ri të Huawei P20 Lite.

Huawei do tëprezantojë zyrtarisht smartfonin e ri smartphone P20 në Paris më 27 mars. Sipas raporteve, jo vetëm një, por tre modele të reja do të prezantohen. Përveç P20 ndoshtajanë paraqitur P20 Lite dhe P20 Pro. Një rrjedhje e re nga Evan “evleaks” Blass tani tregon modelin e nivelit të hyrjes P20 Lite.

Edhe pse mund të shihet në foton e titulluar “Shirley”, Blass thotë se është në lidhje me P20 Lite. Telefoni i mençur duhet të ketë një ekran 5.6 inç në raportin 18: 9 dhe orientimi i “vëllezërve të mëdhenj”. Prandaj, duhet të jetë gati frameless dhe të ketë një “notch” të ngjashëm me iPhone X. Për më tepër, sipas Blass vjen SoC Kirin 659 mid-range , një bateri 3520 mAh, si dhe një kamera të dyfishtë dhe një sensor gjurmë gishtash në anën e pasme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO