Legjendat që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Legjendat që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 21:35, 12 April 2018
Gianluigi Buffon lëshoi një tjetër mundësi për të fituar Ligën e Kampionëve.

Portieri italian veteran, ka arritur shumë suksese në karrierën e tij duke luajtur në nivele të larta.

Por, brenga e portierit të Juventusit, mund të mbetet një trofe i Ligës së Kampionëve, edhe pse i ka shkuar shumë afër.

Përveç Buffon, janë edhe disa lojtarë të tjerë si Ibrahimovic e Ronaldo, që gjatë karrierës së tyre nuk kanë arritur ta bëjnë një gjë të till.

‘DailyMail’ ka bërë një formacion me lojtarët që nuk kanë arritur ta fitojnë Ligën e Kampionëve.

Në mbrojtje radhiten Lilian Thuram, Fabio Cannavaro, Lothar Matthaus, e Giorgio Chiellini. Mesfusha radhitet me futbollistët Patrick Vieira, Michael Ballack e Pavel Nedved, ndërsa në sulm Hernan Crespo, Zlatan Ibrahimoviq, dhe braziliani Ronaldo. Në bankën rezervë, e kanë lënë Dennis Bergkamp, Cesc Fabregas, Francesco Totti, Phillip Cocu dhe bashkëvendësi i tij Ruud van Nistelrooy./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO