Rajoni – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Xhafaj: Dosja “Habilaj” i përket drejtësisë italiane

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj iu përgjigj interesimit të gazetarëve mbi çështjen e dosjes “Habilaj”, duke thënë se ajo i përket drejtësisë italiane....

18 October, 2017Lexo më shumë

Gjeneralët serbë që kanë kryer krime në Kosovë do të japin mësim në Akademinë Ushtarake

Gjeneralë dhe oficerë të lartë të Ushtrisë së Jugosllavisë (Serbisë) të cilët kanë komanduar në luftën e Kosovës në vitet 1998 dhe 1999 do të jenë pjesë e Akademisë Ushtarake të Serbisë....

18 October, 2017Lexo më shumë

Tiranë, aksidentohet për vdekje 75-vjeçari

Një 75-vjeçar ka humbur jetën pasi është përplasur nga makina teksa kalonte trafikndarësen e rrugës....

18 October, 2017Lexo më shumë

Ariu gjigant tmerron Elbasanin, kërkohet ndihma e ekspertëve kosovarë

Një ari me përmasa gjigante i ka futur tmerrin banorëve të fshatit Polis Vilë në Elbasan. Sipas banorëve, ariu i frikshëm po i terrorizon ata ditën dhe natën, aq sa nuk dalin dot nga shtëpitë. Sipas tyre, ariu nuk ka frikë nga asgjë, dhe qentë janë zhdukur nga frika. Por as armët duket se nuk e ndalin këtë gjigant....

18 October, 2017Lexo më shumë

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë dhe malezezë në gjimnaz

Në Gjimnazin ’25 Maj’ në Tuz të Malit të Zi raportohet të ketë ndodhur një rrahje në mes të nxënësve shqiptarë dhe malazezë. ...

18 October, 2017Lexo më shumë

Ligjet evropiane nuk po gjejnë zbatim në Maqedoni

Maqedonia ka miratuar një numër të madh të ligjeve me siglën e BE-së. Legjislacioni në përgjithësi është i harmonizuar me ligjet evropiane, por këto ligje në shumicën e rasteve nuk gjejnë zbatim, thonë ekspertë të lëmisë së jurispodencës për Zhurnal....

17 October, 2017Lexo më shumë

Arrestohen tre persona për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Me ndihmën e qytetarëve të ndërgjegjshëm është konfirmuar identiteti i personave fotografitë e të cilëve u publikuan si të involvuar në ngjarjen penale juridike në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë nga 27 prilli, informoi sonte Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Manjani i del krah Tahirit: Ai është peshku i vogël, fajin e ka Rama

Pas publikimeve të përgjimeve të vëllezërve Habilaj, ka reaguar edhe ish- ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i cili ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama duke thënë se kanabizimi i vendit ishte projekt politik i tij....

17 October, 2017Lexo më shumë

Taravari: Do të bashkëpunojmë me Lëvizjen Besa në balotazh

Ka përfunduar takimi mes partive Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja BESA dhe është arritur marrëveshje për bashkëpunim në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. ...

17 October, 2017Lexo më shumë

LSDM do qëndrojë neutrale në garën mes Selës dhe Merkos në Strugë

LSDM nuk do të mbajë anën në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Strugë ku në garë janë dy kandidatët e koalicionit qeveritarë ASH deh BDI, Ziadin Sela dhe Ramis Merko, theksojnë burime brenda LSDM për 'Fokus' transmeton Zhurnal.mk ...

17 October, 2017Lexo më shumë

Kryemadhi: Saimir Tahiri, hallkë që lidh Edi Ramën me krimin. LSI-ja mbështet propozimin e Bashës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi theksoi se “Saimir Tahiri është hallkë që lidh Edi Ramën me krimin e organizuar” dhe deklaroi se LSI-ja bashkohet me Partinë Demokratike “në luftën ndaj bandave dhe krimit në pushtet”. ...

17 October, 2017Lexo më shumë

Përgjimet e trafikantëve, Basha: Prova se Edi Rama ka blerë votën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh ne një deklaratë për mediat se “provat e hetimit tregojnë se narkotrafikantët kanë kontribuar miliona euro në fushatën elektorale të Edi Ramës”. ...

17 October, 2017Lexo më shumë

Forca shqiptare, në një tjetër mision në Afganistan

Forcat Speciale të Ushtrisë shqiptare do të jenë pjesë e një misioni të radhës paqeruajtës në Afganistan....

17 October, 2017Lexo më shumë

Përmendet nga trafikantët, Tahiri: Të hetohem deri në fund

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë ka reaguar pas publikimit të përgjimeve të dosjes “Habilaj” nga Gjykata e Katanias në Itali, ku Habilaj e përmendte Tahirin si kushëririn e tij, e si mbështetës të veprimtarisë në shkëmbim edhe të parave për fushatë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Koço Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

Koço Kokëdhima, ka reaguar përmes një deklarate për zhvillimet e fundit, ku kërkon që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama të japë dorëheqjen, ndërsa ish-ministri i Brendshëm, Tahiri të arrestohet....

17 October, 2017Lexo më shumë

Tahiri: Ky është gabimi i vetëm që bëra me Habilajt

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri ka mohuar çdo lidhje me Habilajt, por tha se gabimi i vetëm që ka bërë në lidhje me ta është se u shiti makinën....

17 October, 2017Lexo më shumë

Me debatin e kryeministrave të Ballkanit mbyllet “Samiti 100” i liderëve të biznesit

“Ky rajon patjetër duhet të ecë me PBB-në më të lartë se 5 për qind nëse duam që me një ritëm më të shpejtë t’i afrohemi Bashkimin Evropian", deklaroi Zaev...

17 October, 2017Lexo më shumë

Rusia e shton presionin ndaj Serbisë për statusin e bazës kundërthënëse

Rusia e ka shtuar presionin ndaj Serbisë duke kërkuar status diplomatik për personelin rus në kapacitetin kundërthënës, për të cilin zyrtarët e Shteteve të Bashkuara besojnë se mund të shndërrohet në bazë spiunimi e Rusisë në Ballkan....

17 October, 2017Lexo më shumë

Ish-ministri Tahiri flet për akuzuat si përfshirë në trafikun e drogës

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mohuar çdo lidhje me Habilajt. Në një deklaratë të gjatë dhe emociale me mediat ai tha se është i papërfshirë në trafikun e drogës, por kushërinjtë e tij të 10 kanë keqpërdorur emrin e tij....

17 October, 2017Lexo më shumë

Partitë shqiptare në kërkim të koalicioneve

Partitë politike, në veçanti ato shqiptare kanë nisur kalkulimet për rrethin e dytë zgjedhor më 29 tetor, kur edhe do te zgjidhen 14 kryetarë të komunave me popullatë kryesisht shqiptare....

17 October, 2017Lexo më shumë

Edi Rama i jep drejtësisë “kokën” e Tahirit

"Nuk do të falet dhe tolerohet askush" paralajmëron kryeministri Edi Rama duke ju referuar skandalit që ka shpërthyer pas arrestimit të kapos shqiptarë të trafikut ndërkombëtar të drogës, kushëri me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri....

17 October, 2017Lexo më shumë

Rama në Shkup, pajtohet me Zaevin për mbledhje të përbashkët të dy qeverive

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Shkup për një vizitë pune dhe do të marrë pjesë në Samitin rajonal “100 liderë në biznes nga Evropa Juglindore – Ndërlidhja” me fokus biznesin dhe ndërveprimin ekonomik mes vendeve....

17 October, 2017Lexo më shumë

Më 29 tetor raundi i dytë i zgjedhjeve në Maqedoni

Më 29 tetor do të votohet për zgjedhjen e kryetarëve të  35 komunave të cilat nuk fituan në rrethin e parë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Arrestohen edhe pesë të dyshuar për sulmin ndaj Zijadin Selës

Prokuroria Themelore Publike Shkup e zgjeroi hetimin dhe arrestoi edhe pesë persona për sulmin ndaj deputetit shqiptar, Zijadin Sela, që ndodhi gjatë dhunës në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27 prill të këtij viti....

17 October, 2017Lexo më shumë

Rama nis takimet me liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë qëndrimit në Shkup takimet me liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni i filloi me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela....

17 October, 2017Lexo më shumë

Policia ka gjetur atlete me gjak tek sulmuesi i Ziadin Selës

Policia e Maqedonisë, me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike mbrëmë ka bastisur shtëpinë e sulmuesve të Ziadin Selës në ditën e përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill. ...

17 October, 2017Lexo më shumë

Mediat italiane: I afërmi trafikant i Tahirit: “30 mijë euro duhet t’ia jap Saimirit”

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja në lidhje me arrestimin e Moisi Habilajt, të afërm të ish-ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, person i akuzuar nga opozita shqiptare si drejtuesi i një klani droge në qarkun e Vlorës që gëzonte mbështetjen politike nga ish-ministri....

17 October, 2017Lexo më shumë

‘Integrimi i gjyqtarëve serbë në sistemin e drejtësisë së Kosovës do të përfundojë deri të premten’

Drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se pret që puna për aplikimin e Marrëveshjes për Drejtësi ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës do të përfundojë deri të premten dhe se gjyqtarët dhe prokurorët serbë do të integrohen në sistemin gjyqësor të Kosovës....

17 October, 2017Lexo më shumë

Qeveria e Shqipërisë dhe Maqedonisë, në muajin ardhshëm mbajnë mbledhje të përbashkët

Nga Shkupi, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në muajt në vijim qeveria shqiptare dhe ajo maqedonase do të zhvillojnë një mbledhje të përbashkët mes dy qeverive....

17 October, 2017Lexo më shumë

Komunat shqiptare në balotazh

Sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Maqedoni, nga numërimi i votave, del se në raundin e parë të zgjedhjeve lokale janë zgjedhur kryetarë në 46 komuna dhe qytetin e Shkupit, ndërkaq kryetarët në 34 komuna e tjera, do të zgjidhen në raundin e dytë më 29 tetor....

17 October, 2017Lexo më shumë

Lista Serbe nuk është vetëm parti por projekt shtetëror, thotë Gjuriq

Drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq iu ka bërë thirrje serbëve në Kosovë që të dalin në zgjedhje lokale më 22 tetor dhe të votojnë Listën Serbe....

17 October, 2017Lexo më shumë

Qeveria e Serbisë formon grup punues për dialogun për Kosovën

Qeveria e Serbisë ka formuar një grup punues për, siç është thënë, mbështetjen e dialogut të brendshëm për Kosovën, ndërsa kryetar të tij ka zgjedhur drejtorin e Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq....

16 October, 2017Lexo më shumë

Aksident tragjik në Tiranë

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në periferi të Tiranës, ku viktimë ka mbetur një 66-vjeçar me iniciale A.B....

16 October, 2017Lexo më shumë

19 persona të ndaluar gjatë procesit të votimit në Maqedoni

Ministria e Punëve të Brendshme me një raport për ditën e zgjedhjeve ka njoftuar opinionin se për 12 orë që është dashur të votohet janë arrestuar 19 persona që në mënyra të ndryshme kanë thyer rregulloren për zgjedhje dhe kanë bërë shkelje të ligjit me veprimet e tyre....

16 October, 2017Lexo më shumë

Gjuriq: Nëse serbët e Kosovës nuk do të jenë të kënaqur, njëjtë do jetë edhe për shqiptarët

Përkundër faktit që pothuajse 11 muaj nuk ka pasur asnjë bisedë për çështje teknike me Prishtinën, drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq beson se dialogu do të vazhdojë....

16 October, 2017Lexo më shumë

Trafikonin kokainë nga Kolumbia, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Greqi

Një organizate që importonte kokainë nga Amerika Latine në Greqi ëshë shkatërruar sajë një bashkëpunimi mes Europol dhe autoriteteve greke....

16 October, 2017Lexo më shumë

Lëvizja Besa mbështet Selën në disa komuna

Partia e Ziadin Selës Aleanca për Shqiptarët si dhe lëvizja BESA nuk arritën të fitojnë asnjë komunë në zgjedhjet lokale që u mbajtën dje në Maqedoni, por në disa komuna ku do të ketë rund të dytë Besa do të përkrahë kandidatët e partisë së Selës...

16 October, 2017Lexo më shumë

Balotazhi në Gostivar, Taravari: Ka nisur përkrahja ndaj meje

Kandidati për kryetar komune në Gostivar, Arben Taravari procesin e djeshëm zgjedhor e vlerësoi si korrekt me çka njoftoi se tashmë kanë nisur përkrahjet për të për rrethin e dytë zgjedhor...

16 October, 2017Lexo më shumë

Maqedoni: Në raundin e parë u zgjodhën 45 kryetar komunash, 35 shkojnë në raundin e dytë

Dyzet e pesë kryetarë komuna fituan në raundin e parë të zgjedhjeve lokale që u mbajtën dje, ndërsa 35 do të shkojnë në raundin e dytë më 29 tetor....

16 October, 2017Lexo më shumë

Ziadin Selën e rrezikon koalicioni i mundshëm BDI-LSDM

Rrethi i dytë i zgjedhjeve pritet të jetë dramatik në Komunën e Strugës. ...

16 October, 2017Lexo më shumë

“Koalicioni me LSDM-në dhe mos-unifikimi i opozitës shqiptare, ndikoi në fitoren e BDI-së”

Fitoren e BDI-së në zgjedhjet lokale, profesori universitar dhe historiani shqiptar nga Maqedonia, Nuri Behxheti po e vlerëson si rezultat të koalicionit me LSDM-në, dhe dështimit të unifikimit të opozitës shqiptare....

16 October, 2017Lexo më shumë

Ky është numri i fletëvotimeve të pavlefshme në Maqedoni

KSHZ ka konfirmuar se në raundin e parë të zgjedhjeve lokale janë identifikuar 44.481 fletëvotime të pavlefshme....

16 October, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool