Ky telefon është i dedikuar vetëm për fëmijët – Lajmi.net
Ky telefon është i dedikuar vetëm për fëmijët
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 10:36, 2 March 2018
Fëmijët dita-ditës po bëhen më të varur nga telefonat e mençur.

 

Për këtë arsye një kompani spanjolle nën emrin “Escudo Web” ka krijuar një telefon të mençur të dedikuar vetëm për fëmijë.

I njohur si “PhoneKid”, pajisja ia mundëson prindërve t’ua kontrollojnë telefonin përmes një aplikacioni.

Në këtë mënyrë fëmijët nuk do të mund të kyçen kudo dhe do të monitorohen lehtë nga prindërit.

Pajisja po ashtu nuk mund të fiket kurrë dhe ka edhe një buton emergjent për të thirrur prindërit.

“PhoneKid” ka një version special të Androidit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO