Krasniqi: Ligji për Ushtrinë, vështirë i zbatueshëm – Lajmi.net
Krasniqi: Ligji për Ushtrinë, vështirë i zbatueshëm
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 12:59, 20 March 2017
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka vlerësuar në Kosovë mungon sundimi i ligjit. Kjo edhe sipas tij, e bën të vështirë edhe ligjin për krijimin e ushtrisë. këtë deklaratë, ai e ka dhënë në debatin për ligjin për FSK-në

“Ky ligj kështu si është do të jetë vështirë i zbatueshëm sepse nuk ka vullnet për zbatimin e ligjit”, ka thënë Krasniqi.

Më tej, ai ka thënë se për çështjen e Ushtrisë duhet të ketë debat të hapur, pasi sipas tij për këtë gjë nuk është diskutuar mjaftueshëm as me faktorin e brendshëm dhe as me atë ndërkombëtar.

Pavarësisht, vërejtjeve, Krasniqi ka thënë se është i bindur se çdo shqiptar e mbështet formimin e Ushtrisë së Kosovës. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Jakup Krasniqi, Ligji per FSK

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels