Kjo është kombëtarja e parë nga Evropa që siguron botërorin (FOTO) – Lajmi.net
Kjo është kombëtarja e parë nga Evropa që siguron botërorin (FOTO)
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 23:13, 3 September 2017
Belgjika është kombëtarja e parë nga Evropa që siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror.

Në kuadër të xhiros së tetë, belgët kanë mposhtur në udhëtim 1-2 Greqinë, për të siguruar pjesëmarrjen në botërorin e Rusisë.

Belgjika në tetë ndeshjet e zhvilluara, ka shënuar shtatë fitore dhe ka vetëm një barazim, duke kryesuar me 22 pikë.

Pas Belgjikës renditet Bosnja me 14 pikë, ndërsa vendi i tretë i takon Greqisë, me 13 pikë./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2