Këto imazhe kanë një sekret të mahnitshëm, a mund ta dalloni ju? (Foto) – Lajmi.net
Këto imazhe kanë një sekret të mahnitshëm, a mund ta dalloni ju? (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentFunKulturë/ArteKuriozitete 15:43, 3 May 2017
Të rrethuara nga natyra, femrat në këto imazhe duken aq të bukura. Disa prej tyre shikojnë drejt nga imazhi, ndërsa të tjerat shikojnë në largësi ndërsa qëndrojnë në mes të pyllit, borës dhe përpara një liqeni dhe kodrave me pamje piktoreske.

Por, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, të gjitha fotografitë mbajnë një sekret intrigues. Ato nuk janë fare foto. Ato janë të gjitha piktura nga artisti fotorealist Yigal Ozeri.

Ai është duke specializuar në prodhimin e portreteve të pabesueshme të gjalla, pa gjurmë të furçave.

Çdo gjë fillon me fotografimin e grave të bukura, përpara se të ndryshojë imazhet në Photoshop.

Ozeri, një artist izraelit i vendosur në Nju Jork, pastaj përdor këto printime si një pikë reference kur krijon imazhet me vaj në kanavacë.

Një ekspozitë e punës së Ozerit pritet të mbahet në Galerinë e Operës në New Bond Street, Londër, midis 12 dhe 25 majit.

Fjalët kyçe: foto të mahnitshme, sekret

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion