Karateistët kosovarë nisen sërish për Serbi – Lajmi.net
Karateistët kosovarë nisen sërish për Serbi
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 15:51, 9 May 2018
Ekipi kosovar ka vendosur të udhëtojë sërish drejt Serbisë për të qenë pjesë e garës, e cila mbahet nga 10 deri më 13 maj në qytetin serb.

Dy grupe të sportistëve kosovarë u ndaluan dhe kthyen mbrapsht nga policia serbe mbrëmë pas mesnate dhe sot herët në mëngjes në pikën kufitare në Merdare, raporton Gazeta Express.

Por, ekipi kosovar ka vendosur të udhëtojë sërish drejt Serbisë për të qenë pjesë e garës, e cila mbahet nga 10 deri më 13 maj në qytetin serb.

“Ekspedita e Kosovës në karate do të niset sërish për në Novi Sad të Serbisë. Takimi i nisjes bëhet sot nga Pallati i Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, nga ora 16:30”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion