Kaka ‘tradhton’ Milanin – Lajmi.net
Kaka ‘tradhton’ Milanin
Autori: Lajmi.net Serie ASport 15:32, 24 November 2017
Leite Kaka me shumë mundësi do të fluturojë drejt Kinës, ku e pret një ofertë e parezistueshme financiare.

Leite Kaka nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, edhe pse vendosi të mos e rinovojë kontratën me Orlando City-n në MLS.

Braziliani me shumë mundësi do të fluturojë drejt Kinës, ku e pret një ofertë e parezistueshme financiare.

Mund të quhet e kryer marrëveshja për një sezon me Guizhou Hengfeng Zhicheng, skuadër që drejtohet nga Gregorio Manzano, trajneri spanjoll, që në La Liga ka drejtuar ekipe të rëndësishme si Atletico Madrid dhe Sevilla.

Pjesë e kësaj skuadrejanë edhe emra të tjerë të njohur në futbollin europian, si Mario Suarez dhe Ruben Castro.

Te Milani, ku e prisnin për të marrë një rol drejtuesi, duhet ende të presin për rikthimin e brazialinit, që duket se ka ende për të dhënë në fushën e blertë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO