Ja cilat nga rrjetet sociale janë më të përdorurat në vitin 2016 – Lajmi.net
Ja cilat nga rrjetet sociale janë më të përdorurat në vitin 2016
Autori: Lajmi.net Auto & TekFunRrjetet SocialeTeknologji 21:05, 18 December 2016
Adoleshentët dhe të rriturit, të gjithë janë në rrjetet sociale - aty mund të gjesh çdo gjë dhe mund të njoftohesh me shumë njerëz. Studimet e ndryshme kanë treguar për dobitë dhe dëmet të cilat rrjetet sociale mund të shkaktojnë tek njerëzit e sidomos tek të rinjtë dhe fëmijët.

Megjithatë, pavarësisht këtyre studimeve, në përdorim të drejtë të tyre ose jo, prezenca në rrjetet sociale e njerëzve sa shkon e rritet, transmeton lajmi.net

Kur flasim për aplikacionet e rrjeteve sociale, të gjithë i kemi të mbushur telefonat tanë të mençur me ikonat e tyre.

Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Kik, Pinterest, Vine, Tumblr, Whatsapp e shumë të tjera.

Sa i përket vitit 2016, në aplikacionet më të përdorura të rrjeteve sociale, prinë aplikacioni “Snapchat”.

Për juve, kemi sjellur një fotografi me anë të së cilës, në mënyrë grafike tregohet për rrjetet sociale më të përdorura gjatë vitit 2016./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper