iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9 – Lajmi.net
iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:19, 2 March 2018
Standardet fillestare tregojnë se S9 është dukshëm më e shpejtë se paraardhësi i tij, por mbetet prapa iPhone.

Samsung Galaxy S9 është duke iu nënshtruar disa standardeve, menjëherë pas fillimit të shitjes së këtij smartphoni. Ndërsa kryesonte fushën në të dy krahasimet e kamerës së DxOMark dhe krahasimin e ekranit të DisplayMate , performanca është shumë prapa Apple. Ky është rezultat i disa standardeve të platformës online AnandTech, transmeton lajmi.net.

Në varësi të tregut, Samsung përdor Snapdragon 845 i Qualcomm i instaluar në SHBA , dhe SoC Exynos 9810 në Samsung në Evropë dhe në pjesën tjetër të botës .

Mbi të gjitha, Apple është duke qëndruar përpara në pikën e vetme GeekBench 4, ku fuqia informatike e bërthamave individuale të CPU është ngritur.

Sidoqoftë, vetë AnandTech shpreh dyshime rreth rezultateve referuese. Sidomos në standardin e GPU, pajisja demo e testuar ka performuar dukshëm më keq se çipi Qualcomm. Një zëdhënës i Samsung gjithashtu konfirmoi në bisedë me AnandTech se pajisja e testuar ka “firmware të veçantë” që nuk është optimizuar për analiza të tilla. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO