HTC sjell smartfonin Blockchain – Lajmi.net
HTC sjell smartfonin Blockchain
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:29, 16 May 2018
Prodhuesi Taiwanese ka konfirmuar zyrtarisht të punojë në një smartphone Blockchain.

Smartphone duhet të jenë i dizajnuara për të mbështetur aplikacione të shpërndara të quajtura dApps. HTC dëshiron të zhvillojë rrjetin e vet Blockchain, ku të gjithë telefonat veprojnë si nyje, duke thjeshtuar tregtimin dhe ndarjen midis përdoruesve të Exodus.

Vetëm kohët e fundit, detajet e “The Finney ” ishin të njohura.

Me sa duket Huawei është i interesuar në teknologjinë e Sirin Labs . Sipas Sirin Labs, kompanitë janë në bisedime për “sjelljen e masave të teknologjisë Blockchain në një mënyrë të sigurt”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO