Hiperloopi i parë vjen në Indi – Lajmi.net
Hiperloopi i parë vjen në Indi
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 1:05, 7 September 2017
Hyerloop Transport Technologies (HTT) nënshkroi një kontratë me Indinë të mërkurën për të lidhur dy qytete në një hyperloop.

Bordi i Zhvillimit Ekonomik të Andhra Pradesh (APEDB) dhe HTT kanë nënshkruar një “Memorandum Mirëkuptimi”, sipas një njoftimi për shtyp.

Rruga e propozuar është lidhja e qendrave të qytetit të Vijaywada dhe Amaravati. Aktualisht, udhëtimi zgjat më shumë se një orë, me Hyperloop të jetë një makinë gjashtë minuta. Do të financohet me modelin e Partneritetit

Publiko Privat (PPP) dhe investitorëve privatë, transmeton lajmi.net.

Së pari, duhet të hartohet një studim i fizibilitetit, të analizohet mjedisi dhe rruga më e mirë për t’u diskutuar me të gjithë aktorët. Pas gjashtë muajve “Faza 2” do të fillojë: ndërtimi i hiperloopit të parë në Indi. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Hyperloop, Indi, Udhetimi i ri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble