Herën e fundit kur Barca pranoi pesë gola, Messi kishte vetëm 16 vjet – Lajmi.net
Herën e fundit kur Barca pranoi pesë gola, Messi kishte vetëm 16 vjet
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 19:27, 14 May 2018
Levante ishte skuadra që i dha fund serisë pa humbje të Barcelonës në La Liga.

Është dashtë të pritet xhiroja e 37-të në La Liga, që Barcelona të pësoi humbjen e parë, ku u mposht nga Levante me rezultat 5:4.

Barcelona pranoi pesë gola në një ndeshje pas 14 vitesh. Hera e fundit kur ndodhi kjo, ishte dhjetori i vitit 2003, ku u mposht 1:5 nga Malaga.

Ajo kohë, ishte fillimi i epokës së Messit, që disa muaj më parë kishte regjistruar debutimin në Ligën e Kampionëve ndaj Portos si 16 vjeçar.

Barcelona e asaj kohe drejtohej nga Frank Rijkaard, dhe kishte disa yje në skuadër si Ricardo Quaresma, Javier Saviola, Patrick Kluivert, Thiago Motta, Victor Valdes, Gabri, Luis Garcia dhe disa Xavi./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO