Harrojeni uraganin Irma! Këto janë uraganet më të fuqishme të të gjitha kohërave (Video) – Lajmi.net
Harrojeni uraganin Irma! Këto janë uraganet më të fuqishme të të gjitha kohërave (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:51, 10 September 2017
Të gjithë jeni dëshmitarë se si po ndodhë uragani Irma, shkruan lajmi.net

Mirëpo, veç tij, Lajmi.net ju sjell listën e uraganëve më të fuqishëm në histori. Këta uraganë kanë shkaktuar dëme jashtëzakonisht të mëdha, duke marrë kështu edhe shumë jetëra njerëzish.

Uragani Floyd, 1999: 57 të vdekur

Uragani Agnes, 1972: 128 të vdekur

Uragani Ike, 2008: 195 të vdekur

Uragani Sandy, 2012: 233 të vdekur

Uragani Camille, 1969: 256 të vdekur

Uragani në Atlantik, 1944: 300-400 të vdekur

Uragani Audrey, 1957: 416 të vdekur

Uragani në Angli, 1938: 682 të vdekur

Uragani në Florida, 1919: 772 të vdekur

Uragani Katrina, 2005: 1,833 të vdekur

Uragani në San Felipe, 1928: 4,000 të vdekur

Uragani Galveston, 1900: 6,000- 12,000 të vdekur

Shikoni më poshtë videon për t’u njohur me detajet. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO