Hamilton ‘fluturon’ në fillimin e sezonit të ri në Formula 1 – Lajmi.net
Hamilton ‘fluturon’ në fillimin e sezonit të ri në Formula 1
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:24, 23 March 2018
Lewis Hamilton ka shfaqur kohën më të shpejtë në provat e para në Çmimin e Madh të Australisë, gara e parë e sezonit në Formula 1.

Lewis Hamilton e nis aty ku e kishte lënë. Britaniku 4 herë kampion bote udhëhoqi edhe sesionet e para të provave të lira, në Çmimin e Madh të Australisë, gara e parë e sezonit.

Britaniku ishte i papërmbajtshëm në sesionin e parë që mbylli me më shumë se gjysmë sekonde më shpejt se shoku i tij i skuadrës, Valtteri Bottas. I treti në këtë sesion u rendit holandezi Max Verstappen.

Në sesionin e dytë, britaniku ishte sërish më i shpejti, por dukeshin më afër rivalët e tjerë. Hamilton ishte vetëm 0.127 më shpejt sesa Verstappen. Vettel vendosi kohën e tretë më të mirë në këtë sesion, me 0.283 më ngadalë sesa Hamilton.

Bottas dhe Raikkonen ndanë vendin e katërt dhe të pestë, raporton “Top Channel”.

Dobët ne këtë sesion u paraqit Daniel Ricciardo, i cili nuk shkoi më lart sesa vendi i shtatë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO