Gjeneratat e sotme nuk i kuptojnë këto dhjetë gjëra! (Foto) – Lajmi.net
Gjeneratat e sotme nuk i kuptojnë këto dhjetë gjëra! (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunKuriozitete 10:15, 13 March 2017
Të gjithë ata që janë rritur në fund të viteve të 90-ta, bëjnë pjesë në gjeneratat që i kanë përjetuar disa risi teknologjike, që në ditët e sotme i përkasin historisë.

Për këtë arsye, ata që kanë lindur më vonë, nuk dinë se si janë shfrytëzuar kasetat VHS, pajisjet për të lëshuar muzikë, apo edhe disa lodra që më nuk ekzistojnë, transmeton Telegrafi.

Secili dashamir i muzikës e ka pasur koleksionin e CD-ve

Pajisjet për lëshimin e muzikës, ishin vështirë të barteshin me vete

Komunikimi gjatë orëve të mësimit, bëhej me letra të vogla

Më poshtë janë gjëra, të cilat kujtohen me nostalgji nga të rriturit, por vështirë se mund t’i kuptojnë fëmijët e ditëve të sotme.

Në kaseta janë regjistruar filma nga televizori, për t’i shikuar kohë pas kohe

Shpesh herë ekrani është dukur kështu

Pa telefon, gjatë kryerjes së nevojës e kanë lexuar ambalazhin e shamponit

Të gjithë e kanë pasur nga një top të vogël me fije gome

Pasi nuk kishte YouTube, filmat apo videot muzikore merreshin nga televizioni dhe lëshoheshin më pas.

Kurrë askush nuk e ka parë fytyrën e kësaj gruaje te Tom & Jerry

Yjet që shndrisin në errësirë

Në vend të video-lojës, fëmijët janë argëtuar duke lozur me rrathët në ujë

”Gjithmonë më kujtohet këto gjëra, sepse nuk i kam përdorur më, por që janë zëvendësuar me më të mira” është një koment lidhur me rastin.

Fjalët kyçe: Fëmijë, Gjenerata

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper