Gjashtë gjigantët prej druri fshihen në këtë vend (Foto/Video) – Lajmi.net
Gjashtë gjigantët prej druri fshihen në këtë vend (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net EntertainmentFunKulturë/ArteKuriozitete 18:47, 27 May 2017
Skulpturat gjigante të bëra nga druri, i shtojnë madhështinë natyrës në Kopenhagen.

Vestegnens Kulturuge bashkë me ekipin e tij kanë punuar në këtë projekt për shumë kohë. Ata fillimisht e kanë bërë vetëm një skulpturë dhe e kanë vendosur në natyrë, në pjesën jo shumë të frekuentuar nga njerëzit, transmeton lajmi.net

Vite më vonë, Kulturuge kishte shkuar në atë vend dhe kishte kuptuar se shumë njerëz kanë shkuar për ta vizituar skulpturën dhe pyllin.

Prandaj, ai vendosi që të rrisë numrin e skulpturave të tilla. Tani vendi është i njohur për vizitorë në mbarë vendin.

Shikoni fotot më poshtë. /Lajmi.net/

%image_alt%%image_alt%%image_alt%

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion