Gara për Topin e Artë më interesante se kurrë, Messi tregon favoritët – Lajmi.net
Gara për Topin e Artë më interesante se kurrë, Messi tregon favoritët
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 19:59, 11 February 2018
Gara për Topin e Artë këtë duket se është e destinuar për të qenë shumë interesante.

Pesë herë fituesi i këtij trofeu, Lionel Messi, beson se më nuk do të jetë gara vetëm mes tij dhe Cristiano Ronaldos, duke shtuar edhe disa emra tjerë.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, janë fituesit e këtij trofeu të rëndësishëm në futboll në dhjetë vitet e fundit, duke e fituar nga pesë herë.

“Ka shumë lojtarë të mirë sot që mund ta fitojnë Topin e Artë”, ka deklaruar Messi për ‘WorldSoccerMagazine’.

“Për disa vite kanë qenë vetëm dy garues, por tani lojtarët si Neymar, Kylian Mbappe dhe Luis Suarez mund të konkurrojnë”, ka shtuar ai./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO