Fun – Page 379 – Lajmi.net

Aktuale

4 mësime për të arritur qëllimet tuaja

Sa më i madh të jetë qëllimi, aq më shumë hapa të vegjël janë të nevojshëm për ta arritur atë...

20 August, 2018 Lexo më shumë

Cilat janë dy mënyrat efikase që të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale

Dy studime të kohëve të fundit sugjerojnë se edhe vetëm me 10 minuta ecje të shpejtë dhe meditim mund të përmirësojmë gjendjen tuaj emocionale. Meditimi madje mund të ketë disa avantazhe më shumë se ecja për të pakësuar ankthin. ...

20 August, 2018 Lexo më shumë

Këto 6 gjëra harroni gjithmonë t’i pastroni

Janë disa punë shtëpie rutinë që amviset i kanë mësuar përmendësh....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Qeni në Vushtrri tash e 6 ditë pa ngrënë, pret pronarin që u nda nga jeta

Se kafshët ndjejnë thellë shoqërimin, kujdesin, por edhe dashurinë që njerëzit japin për to, këtë e kemi ditur, por që ato të ndjejnë mungesë, e madje edhe tronditje të madhe deri në mërzi për ndarjen nga jeta të pronarit të tyre, kjo është shumë befasuese, së paku për njerëzit që nuk i njohin ato....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Çfarë është Haxhi, pelegrinazhi i shumë muslimanëve që bëhet në Mekë?

Miliona muslimanë nga e gjithë bota kanë udhëtuar për në Mekë, Arabinë Saudite këtë javë, me pelegrinazhin vjetor të haxhit duke filluar nga e diela dhe duke vazhduar deri të premten....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Udhëtari kohor që pretendon të ketë dalë nga viti 6491 kalon testin e gënjeshtrës

Nëse shkojmë me atë që thotë "Udhëtari kohor", atëherë ai ka jetuar më shumë se shekuj në të ardhmen, por, mbeti i mbërthyer në këtë kohë për shkak të disa vështirësive teknike....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Shokuese, burri fut dorën e tij në çelikun e shkrirë dhe nuk i bën asgjë /VIDEO

Vërtetë mbase duhet të jesh pak i çmendur ose shumë trim të bësh një gjë të tillë....

19 August, 2018 Lexo më shumë

‘Ju jeni një përbindësh’: Gruaja që humbi burrin dhe foshnjën e palindur në aksident përballet me shoferin e dehur në gjykatë

Gruaja ballafaqohet me shoferin e dehur përgjegjës për aksidentin që vrau burrin e saj dhe foshnjën e palindur....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Shikoni si prodhohen çamçakëzët, do i përdorni sërish pas këtyre pamjeve?

I blejmë krejt të vegjël, por çamçakëzët prodhohen nga një "brum" gjigant, ndërsa në përbërje të tyre ka aromatizues, ngjyrues dhe ëmbëltues, përbërës këta që i përtypim çdo ditë....

19 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO