Fun – Page 341 – Lajmi.net

Aktuale

10 pishinat më të mira private në botë (Foto)

Kush nuk i pëlqen pishinat? Sidomos ato që mund të kalosh ditën në to kur të duash......

2 September, 2015Lexo më shumë

Momenti kur babai rrahë vrasësin e vajzës së tij në gjykatë (Video)

Një video dramatike shfaqë momentin kur një baba i pikëlluar sulmon vrasësin e vajzës së tij 3-vjeçare në gjykatë....

2 September, 2015Lexo më shumë

E PABESUESHME: Zgjidhja e tri kubeve të rubikut duke qëndruar nën ujë |VIDEO|

Mbajtja e frymës nën ujë për më gjatë se 10 sekonda është diçka që nuk do t'a bënit për qejf. Por për këtë djalosh nga Norvegjia, çuditërisht është goxha madje. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Një “shpagë” si kjo do t’iu lë pa mend (Video)

Logan Paul është djali që ka shokuar gjithë kalimtarët e Nju Jorkut teksa ky i fundit bënte shpagën kur askush nuk e priste....

2 September, 2015Lexo më shumë

Roboti pyetet nëse robotët do ta pushtojnë botën ndonjëherë (Video)

Android Dick është një robot i krijuar duke u bazuar nga filmat fanta-shkencor të shkruar nga Philip K. Dick. Android Dick është një përpjekje për të krijuar një inteligjencë artificiale që mendon dhe ka arsye të ngjashme me njeriun....

2 September, 2015Lexo më shumë

Polici harron që është në detyrë, tregon aftësitë mahnitëse në litar (Video)

Një polic ishte në një ngjarje të komunitetit kur vendosi që të bëjë një pushim nga detyra e tij dhe të hudhet në mes të litarit i cili po sillej nga dy persona, shkruan The Mirror....

2 September, 2015Lexo më shumë

Takimi emocional i zhytësit me një fokë (Video)

Një video e një zhytësi nga Anglia është bërë hit në rrjetet sociale, pasi që në video zhytësi kalon një moment të bukur me fokën e shoqërueshme....

2 September, 2015Lexo më shumë

Fotografia e këtyre vajzave bëhet hit në rrjetet sociale (Foto)

Është viti 2015, dhe nuk merr shumë kohë që diçka të bëhet hit në rrjetet sociale. Kështu, kur diçka bëhet hit për arsyen më të keqe, padyshim se nuk është e këndshme për personat të cilët janë protagonistë....

2 September, 2015Lexo më shumë

Përjetoni adrenalinë duke udhëtuar me këtë autobus! (Foto)

Një fotografi që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, paraqet një autobus i cili udhëton nëpër një rrugë tejet të ngushtë dhe mbi një humnerë. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodhi me vajzën që kërkoi personin që e la shtatzënë (Video)

Vajza e cila bëri një kërkesë të çuditshme e që morri gjithë vëmendjen e mbarë globit duke kërkuar që të gjejë mashkullin i cili e la shtatzënë në pushime, tashmë e ka gjetur atë....

2 September, 2015Lexo më shumë

Shikoni se si i zhduket portofoli kësaj zonje (Video)

Kjo zonjë sigurisht se nuk e ka ditur se çfarë do ta gjejë. Jini të vëmendshëm sepse kjo mund ti ndodhë secilit prej juve....

2 September, 2015Lexo më shumë

Gjejnë emrin ‘Allah’ të shkruar në një vezë (Foto)

37 vjeçari Farid Jussab dhe bashkëshortja e tij 36 vjeçare Anisa, ndihen ‘të bekuar’ pasi në një vezë gjetën të shkruar emrin ‘Allah’ në gjuhën arabe....

2 September, 2015Lexo më shumë

Deles së humbur i rritet leshi aq shumë sa që mezi mund të sheh (Foto)

Një dele e humbur në një vend të Australisë iu nënshtrua një qethje të madhe pasi që leshi i saj ishte rritur aq shumë sa që ajo mezi mund të shihte më, duke rrezikuar kështu jetën e kafshës....

2 September, 2015Lexo më shumë

Interesante: Këtë insekt nuk mund ta mbysni, edhe pse ai mund t’iu vrasë

Nëse e mbysni këtë insekt të rrezikshëm qoftë edhe në vetëmbrojtje, ju pret dënimi në një shumë prej 2 milionë dinarë. Por nëse nuk e paguani këtë shumë në kohë, atëherë drejt e në burg. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Fenomeni i rrallë hënor do t’i japë qiellit të natës një shkëlqim të frikshëm

Eklipsi i parë hënor i ‘superhënës’ pas shumë viteve do t’i japë qiellit të natës një shkëlqim të frikshëm më vonë këtë muaj....

2 September, 2015Lexo më shumë

Ngujohet në ashensorë për dy ditë, ja çfarë kanë regjistruar kamerat e sigurisë (Video)

Ky është një tregim trishtues i menaxherit Nicholas White, i cili para disa viteve kishte mbetur i ngujuar në ashensor për më shumë se 40 orë, shkruan New Yorker....

2 September, 2015Lexo më shumë

Presidenti Obama teston aftësitë e tij të mbijetesës në ‘Botën e Egër’ |FOTO|

Presidenti i SHBA've Barak Obama do t'i testoj aftësitë e tij mbijetuese duke ecur nëpër egërsinë e Alaskës, me aventurierin njëkohësisht yllin televiziv nga Britania e Madhe, Bear Grylls - gjatë kësaj jave....

2 September, 2015Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e re për prerjen e shalqinit |VIDEO|

Me siguri se të gjithëve na duket e mundimshme prerja e një shalqini, e me mënyrën e prerjes të zakonshme, një sasi e pjesës ushqyese mbetet në lëvore kështuqë duhet të hidhet. Por dikush ka menduar për një zgjidhje më kreative dhe më praktike për prerjen e shalqinit, shikojeni në videon më poshtë – dhe […]...

2 September, 2015Lexo më shumë

Çfarë ndodh kur luftojnë Pitoni dhe Kobra: Kush fiton? (Video)

Dy gjarpërinj të mëdhenj kanë luftuar kundër njëri-tjetrit në një rrugë në Singapor....

2 September, 2015Lexo më shumë

Sëmundja e shëmtoi, por ia pa hajrin – u bë modele (Foto)

Modelja që shihni në foto ka një çregullim të rrallë gjenetik. Sëmundja e saj e ka lënë atë pa flokë dhe pa dhëmbë. Mirëpo, kjo pamje e saj shumë unike e ka ndihmuar atë që të ndërtoj një karrierë të bujshme në tregun e modës. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Nëna e mbyll në kafaz djalin e varur nga droga (Video)

Një nënë nga Quenslaand i Australisë, e ka mbyllur në kafaz, djalin e saj të varur nga droga....

1 September, 2015Lexo më shumë

Mahnitëse: Të huajat identike takohen nëpërmjet internetit

Vajzat me ngjashmëri ekstreme e kanë gjetur njëra tjetrën vetëm për pesë minuta nëpërmjet kyçjes në një ueb faqe të quajtur “Të huajt binjakë”. Këto të fundit kanë të njëjtat tipare faciale dhe fizike....

1 September, 2015Lexo më shumë

E mundoi burgu për 10 vite, ja çfarë zbuluan mjekët tek ai

A e njihni dikë që për 10 vite ka pasur probleme me kapsllëk? ...

1 September, 2015Lexo më shumë

Momenti emocionues kur gorilla luan kukafshehtas me një fëmijë (Video)

Një fëmijë dhe një gorillë e re luajtën kukafshehtas në kopshtin zoologjik ‘Culumbus’ në Ohio....

1 September, 2015Lexo më shumë

Vajza kërkon ndihmë: Më gjeni djalin që më la shtatzënë në pushime (Video)

Një kërkesë e çuditshme drejtuar gjithë botës është bërë nga një turiste e cila gjatë takimit me një djalë, ajo mbeti shtatzënë....

1 September, 2015Lexo më shumë

10 qentë që ngjajnë me disa të famshëm (Foto)

Këta qenë të kujtojnë disa nga njerëzit më të famshëm në botë. Çdo qen në këtë fotografi është versioni kafshë i çdo të famshmi....

1 September, 2015Lexo më shumë

Ky është apartamenti më i shtrenjtë në Dubai (Foto)

Apartamenti më i shtrenjtë në Dubai ka dalë në shitje me një çmim prej £32 milionë – por nuk do të jetë i gatshëm deri më 2017....

1 September, 2015Lexo më shumë

Pitoni me kobrën luftojnë në rrugët e Singaporit (Video)

Dy gjarpërinj të mëdhenj vdekjeprurës luftuan me njëri-tjetrin në rrugët e Singaporit, duke i lënë kalimtarët të habitur....

1 September, 2015Lexo më shumë

Banakieri që me 20 dollarët e gjetura, fitoi 1 milionë në lotari

Zëdhënësi i lotarisë së Kalifornisë, ka bërë të ditur se një burrë i cili i kishte gjetur 20 dollarë në rrugët e San Franciskos pranë aeroportit ndërkombëtarë, i kishte përdorur ato për të luajtur loto, me të cilat edhe ka fituar 1 milionë dollarë, shkruan “Reuters”. ...

1 September, 2015Lexo më shumë

Qesharake por edhe e frikshme; në SHBA mund të ndodhë edhe kjo…! |FOTO|

Ushtria e SHBA’ve i kishte thënë mediave ditën e dielë – se ishin duke kërkuar një predhë rreth 120 kilogramë, e cila kishte rënë nga një helikopter ushtarak ‘Apache’ përderisa ai ishte duke fluturuar gjatë së premtes të kaluar. Ky helikopter ishte duke udhëtuar nga ‘Fort Dum’ në veri të Nju Jorkut, drejt një shfaqejeje […]...

1 September, 2015Lexo më shumë

Krijon një dry për Nutella si shaka, shet 1,000 copë të tillë në eBay (Foto)

Nuk ka më keq se të zgjohesh në mëngjes dhe të hapësh Nutella-në për të ngrënë një copë bukë të lyer me të dhe të gjesh se dikush e ka ‘pastruar’ tashmë atë....

1 September, 2015Lexo më shumë

Artisti kthen princeshat ‘e pafajshme’ të Disney në vajza flirtuese (Foto)

Një artist është siguruar që princeshave të Disney t'u japë një pamje më ndryshe....

1 September, 2015Lexo më shumë

Festivali barbar në Nepal, fshatarët ‘shqyejnë’ dhitë për së gjalli (Foto)

Një festival barbar që mbahet çdo vit në Nepal ka shokuar të gjithë në internet, pasi që fotografitë e kapura nga ky festival tregojnë momentin kur fshatarët ‘shqyejnë’ dhitë e gjalla në ujë, pavarësisht faktit që shumë aktivistë të të drejtave të kafshëve janë duke u përpjekur për ta ndalur atë....

1 September, 2015Lexo më shumë

LG krijon një orë inteligjente me 23 karat ar

LG zbuloi orën e saj inteligjente luksoze “Urbane Luxe”. Kjo orë është e larë në ar 23-karat dhe ka një rrip prej lëkurës së aligatorit....

1 September, 2015Lexo më shumë

Pelegrini i ‘Haxhillëkut’ bëhet hit në internet |VIDEO|

Kjo video është gjiruar në Xhaminë e Madhe, saktësisht në katin e dytë, e cila është një platformë e veçantë për personat me aftësi të kufizuar. /lajmi.net...

1 September, 2015Lexo më shumë

E shpëton me fshesë vajzën e varur lartë në dritaret e ndërtesës (Video)

Një njeri ka shpëtuar një vajzë të vogël të cilën e pa se kishte mbetur e varur në dritaren e një banese në Kinë....

1 September, 2015Lexo më shumë

Deshi të realizojë kamerën e fshehur, mori pështymë në fytyrë (Video)

Një eksperiment me kamerë të fshehur, i cili ka marrë miliona shikime në YouTube, është realizuar edhe në kryeqytetin kroat, Zagreb....

31 August, 2015Lexo më shumë

Turistët kinezë pështyjnë në trena në Zvicër, hapen linja të reja vetëm për ta

Turistët kinezë që vizitojnë malin Rigi në Alpet Zvicerane janë bërë shkas për një sërë ankesash nga turistët e kombësive të tjera, pasi kanë sjellje të papërshtatshme në tren....

31 August, 2015Lexo më shumë

Babai rrah në gjykatë vrasësin e të bijës (Video)

Ky është momenti kur një baba i tërbuar sulmoi në sallën e gjyqit një person, që po gjykohej për vrasjen e të bijës trevjeçare....

31 August, 2015Lexo më shumë

Burri 130 kilogramësh ua pret rrugën me makinë, vajzat i japin një rrahje brutale! (Video)

Rregulli numër një në trafik – asnjëherë mos i nervozo femrat. Këtë e dëshmon edhe kjo përleshje në rrugë në Çikago....

31 August, 2015Lexo më shumë

Përpiqen ta rrëmbejnë vajzën, por ndodh diçka e mahnitshme (Video)

Kjo video është regjistruar nga kamera e sigurisë në garazhin e një ndërtese, ku tregohet momenti i rrëmbimit të një vajze....

31 August, 2015Lexo më shumë

Kërcimi fatal: Pas dy ditësh vdes në spital (Video)

Pamjet tronditëse e kërcimit nga një shkëmb 53 metra të lartë ka tronditur internetin....

31 August, 2015Lexo më shumë

Akullorja që nuk shkrihet

Ditët kur ndjen në dorë akulloren e shkrirë apo bën me njolla bluzën kanë marrë fund. Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë për të bërë akullore që nuk shkrin për një kohë të gjatë, falë një proteine që ndihmon përbërësit e saj të qëndrojnë të bashkuar....

31 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3