Fun – Page 341 – Lajmi.net

Aktuale

“Gaslight”, ç’do të thotë kur tjetri tenton t’ju manipulojë?

Psikologët përdorin termin “gaslight” (ndriçim me gaz) për t’iu referuar një lloji specifik të manipulimit ku manipulatorët përpiqen të krijojnë dyshime për realitetin, kujtimet apo perceptimet tek një person tjetër apo një grup personash. Dhe ky është një problem serioz, sipas psikologëve....

19 July, 2018 Lexo më shumë

A e dini çfarë ju shfaqet në Google Images nëse e shkruani fjalën “idiot” /FOTO

Të gjithë ata që në Google Images e shënojnë fjalën idiot do të befasohen me rezultatet e gjetura....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Çfarë i ndodhi gruas që gjeti merimangë vdekjeprurëse në rrush

Një grua nga Connecticut thotë se ajo gjeti një merimangë të zezë në një paketë rrushi nga dyqani ushqimor....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Djaloshi nga Palestina bëri me lot gjithë sallën me performancën e tij

Në fillim të gjithë qeshën me të, por pastaj kur kuptuan domethënien e performancës së tij, të gjithë filluan të qajnë....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Goliathi i detrave: si e ha edhe peshkaqenin

Ka një arsye pse peshqit Goliath quhen “grykësa detarë”. Arsyeja për këtë është se ata hanë gjithçka që u del para,madje edhe peshkaqenë....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Prekëse: Momenti kur ushtari amerikan bashkohet me qenin e luftës

Kjo video shfaq ribashkimin prekës të ushtarit amerikan me qenin që shërbeu në ushtri gjatë kohës kur ai ishte ushtar....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Studim – ADN-ja tregon se Saharaja ka qenë e gjelbëruar dhe e populluar

Për të rindërtuar rrugën e evoluimit njerëzor në Sahara, studiuesit kanë përdorur një teknikë moderne të segmentimit gjenetik, me të cilin kanë analizuar më shumë se tre milionë gërma të ADN-së në 104 individë....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Mësoni sekretin: Ja si të bëheni të pasur

Paraja është një nga fjalët më të përmendura, të dashura, të urryera, tema më e njohur për njeriun. ...

19 July, 2018 Lexo më shumë

Gruaja pretendon se kafshimi i merimangës ka çuar në amputim të këmbës

Një grua Arkansas pretendon se ajo duhej të amputonte këmbën e saj nga pickimi i një merimange....

19 July, 2018 Lexo më shumë

18 kuriozitete të pabesueshme për zemrën

Zemra si organi më i rëndësishëm në trupin e njëriut, mbart në vetvete një gamë të gjerë informacioni dhe kurioziteti. Zbuloni 18 prej kurioziteteve më të rëndësishme të zemrës:...

19 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO