Fun – Page 323 – Lajmi.net

Aktuale

Pishina që do bëjë njerëzit e pasur në Londër të notojnë në ajër (Foto)

Në Londër po ndërtohet pishina 25 metra e gjatë që do i mundësojë njerëzit të notojnë në ajër....

20 August, 2015Lexo më shumë

Ku do të ndërtohet kjo pishinë gjigande 10 kate mbi tokë !? |FOTO|

Së shpejti banorët e dy ndërtesave me apartamente në Londër, do të kenë mundësinë të notojnë mbi në urat lidhëse të cilat do të ndërtohen në lartësinë e 10 kateve mbi tokë....

20 August, 2015Lexo më shumë

Gjendet treni nazist me 300 ton flori

Dy persona në Poloni thonë se ata mund të kenë gjetur një tren nazist që është i mbush me ar, diamante dhe armë që është zhdukur gjatë Luftës së Dytë Botërore, raportojnë mediat polake....

20 August, 2015Lexo më shumë

Artisti që “shqyen” modelet (Foto)

Jeampiere Dinamarca Poque është një artist 29-vjeçar i cili krijon iluzione optike të tmerrshme me anë të vizatimeve në trupin e modeleve....

20 August, 2015Lexo më shumë

Itali, prostitutat duhet të veshin jelekë fosforeshentë, ndryshe gjobiten me 500 euro (Foto)

Prostitutat në Itali do të detyrohen të lënë mënjanë minifundin dhe të veshin pantallona dhe jelekë fosforeshentë në mënyrë që të dallohen në errësirë, të njëjta me ato që vishen nga punëtorët e rrugës. Kjo, me qëllim përmirësimin e sigurisë rrugore në autostradë....

19 August, 2015Lexo më shumë

E qëllon prostitutën me thikë, për ta “pastruar” nga mëkatet (Video)

Një mashkull që pretendon të jetë “i dërguar i Zotit”, e ka plaçkitur dhe qëlluar me thikë një prostitutë....

19 August, 2015Lexo më shumë

Bollicat e zeza pjellin buaj të bardhë në Drenicë (Video)

Buallicat në Fermën Rukoli, janë të ngjashme simotrat e tyre gjithandej bote....

19 August, 2015Lexo më shumë

Inkurajuese: Adoleshentja amerikane krenare që duket ndryshe (Foto)

Adoleshentja nga Karolina e Veriut po sfidon moshatarët e saj të cilët në shkollë provojnë ta ngacmojnë atë për shkak të pikave të zeza në lëkuren e saj. Zakonisht ngacmime të këtilla shkaktojnë dëmtime të mëdha tek adoleshentet, por në rastin e 19 vjeçare, Ciera Swaringen, ngacmime të tilla shkojnë huq. ...

19 August, 2015Lexo më shumë

E tallin për dukjen e saj; por ajo ka zgjedhur të jetojë e lumtur |FOTO|

Ciera Swaringen 19 vjeç ka mësuar që t'i përqafojë qindra nishanet në fytyrën dhe trupin e saj....

19 August, 2015Lexo më shumë

A e dini pse kjo foto po çmend së qeshuri gjithë botën !?

Fotoja e kësaj shoqëruese të nuses është shpërndarë gjithandej në internet, pasi që asaj i ra të fikët në dasmën e vëllait të saj, saktësisht në momentin kur ai po e puthte nusen e tij....

19 August, 2015Lexo më shumë

Bllokohet për tri orë në rrobalarëse, e shpëtojnë zjarrfikësit (Foto)

Personi i cili mbeti i ngujuar në një makinë për larjen e rrobave u shpëtua nga zjarrfikësit....

19 August, 2015Lexo më shumë

Kjo është policia më e bukur shqiptar, yll në median sociale (Foto)

Ndoshta kjo është policia më e bukur dhe më seksi që keni parë ndonjëherë. ...

19 August, 2015Lexo më shumë

Vajza që hipnotizon kafshët vetëm me zërin e saj (Foto/Video)

Vajza 5 vjeçare ka mahnitur publikun kinez duke hipnotizuar disa kafshë në një talent show. ...

19 August, 2015Lexo më shumë

A është ky sporti më “seksi” i shpikur ndonjëherë? (Video)

Ky sport definitivisht mund të konsiderohet si një sport më i mirë dhe më seksi i shpikur ndonjëherë....

19 August, 2015Lexo më shumë

Çfarë ndodhë me ju nëse pini urinën tuaj? (Video)

Ka raste kur janë dëgjuar thashetheme se nga pirja e urinës tuaj mund të keni përfitime shëndetësore. ...

19 August, 2015Lexo më shumë

Gjermania e ka ndaluar ngarkimin e fotografive të ushqimit – në rrjetet sociale

Oktoberfesti nuk është aq afër, por nëse keni vendosur të shkoni, mos fotografoni ushqimet tradicionale gjermane për t’i ngarkuar në rrjetin social, sepse kjo është ilegale....

19 August, 2015Lexo më shumë

Shokuese:E hedhin të pastrehun në det teksa ai ishte në gjumë (Video)

Ky është një moment shokues se si një grup i tinejxherëve gjuajnë në deti një të pastrehë, raportn Mirror....

18 August, 2015Lexo më shumë

Kërcimi nga shkëmbi i lartë 60, metra është rekordi i ri botëror |FOTO & VIDEO|

Por të hidhesh nga gati 60 metra lartësi - aq lartë sa që askush nuk e ka bërë më parë? Kjo me siguri se duhet të mendohet disa herë. /lajmi.net...

18 August, 2015Lexo më shumë

Sot 95 vjet femrat në SHBA fituan të drejtën e votës

Deri në vitin 1919 Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishin demokraci “maskuline”, ngaqë të drejtë vote kishin vetëm meshkujt. Ndërkaq në verë të vitit 1920 edhe femrat fituan të drejtën e tyre të barabartë për votim....

18 August, 2015Lexo më shumë

Qyteti fantazmë ku njerëzve u shkatërrohet fytyra kur shikojnë dritën e diellit (Foto)

Banorët e një fshati brazilian janë të detyruar që të qëndrojnë brenda ambienteve të mbyllura për shkak të një çrregullimi, shkruan Dailymail....

18 August, 2015Lexo më shumë

A e dinit se: Edukimi seksual në Holandë fillon që në parashkollore

Dozat e lehta të drogave psikoaktive që lejohen në Holandë nuk janë elementi i vetëm që tregojnë për liberalizimin e këtij vendi. Me ligj, fëmijët holandez parashihet të mësojnë edukimin seksual që në kohën kur ata janë në çerdhe. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

E tradhtoi gruan, ajo kryen hakmarrje bizare (Foto/Video)

Duket se një burrë ka mësuar se nuk duhet tradhtuar e dashura. Ai e ka kuptuar se në momentin që vendosë të mos i qëndrojë besnik partneres, në asnjë çast nuk duhet të ekspozoj organin e tij gjenital e aq më pak kur bëhet fjalë për djegie, shkruan “DailyMail. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

Kur të tjerët përcaktojnë sjelljen tonë (Eksperiment/Video)

Në fillim të viteve 50-ta të shekullit të kaluar, psikologu social Solomon Asch nëpërmjet eksperimenteve të tij vërtetoi se sjellja jonë është në shumicën e rasteve e ndikuar nga të tjerët. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

Nuk do t’a besoni si është krijuar ‘Parajsa e Fshehur’ …!? |FOTO GALERI|

Aty ku të gjithë do të prisnim të shohim rrënoja dhe shkatërrim, ajo që shfaqet para është senzacionale, një plazh i braktisur në ishujt Marieta të Puerto Vallertas, Meksikë....

18 August, 2015Lexo më shumë

E rrallë: Në Kosovë, vëllezërit binjak martojnë motrat binjake (Foto)

Rrallë herë ndodh të shohim kështu. Dy vëllezër binjak, janë martuar me dy motra binjake. Kjo ka ndodhur në Prishtinë....

18 August, 2015Lexo më shumë

E çuditshme: Fisi në Indonezi që i mban të vdekurit nëpër shtëpi (Foto&Video)

Shumica prej nesh kur dëgjojmë për Indonezinë, gjëja e parë që na bie ndërmend është se ai është shteti me popullsi më të madhe myslimane. Mirëpo, në Indonezi ka edhe fise të tjera, me besime që mund të duken tepër të çuditshme për ne. Në fisin Toraja të vdekurit mbahen me muaj e vite në shtëpi, ndërkaq më pas varrimi i tyre nuk bëhet në dhe, por skeletet e tyre mund të shihen të ekspozuara në kodër të periferisë së fshatit, raporton lajmi.net. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

KUJDES: Kështu reagojnë baballarët nëse i ngacmoni vajzat e tyre |VIDEO|

Sipas kësaj video, 96% e femrave kanë raportuar se janë përballur me ngacmime seksuale në rrugë, gjatë vitit të kaluar. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

A keni parë ndonjëherë kali më të vogël? (Video)

Në kohën kur kjo video është regjistruar ky kali kishte vetëm tri ditë që kishte ardhur në këtë botë, por energjia e tij është për tu befasuar. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

Ja se si mijëra zogj në Nju Jork formojnë fytyrën e Vladimir Putin (Foto/Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Nju Jork para disa ditësh. Nju tufë zogjsh kanë formuar së bashku fytyrën e një njeriu që ngjason me presidentin e Rusisë....

17 August, 2015Lexo më shumë

Tajfuni shkëputi aeroplanin nga pista e tij (Video)

Kamerat kanë kapur momentin e pabesueshëm kur një aeroplan në Tajvan, shkëputet nga pista e tij për disa momente....

17 August, 2015Lexo më shumë

Astronauti amerikan: UFO-t na shpëtuan nga lufta

Austronauti i "Apollo 14", Edgar Mitchell ishte i gjashti person që shkeli në Hënë. Që atëherë, ai ka qenë një udhëheqës në komunitetin e zbulimeve të UFO-ve dhe ka deklaruar se është i vetëdijshëm për shumë takime me jashtëtokësorët....

17 August, 2015Lexo më shumë

Tronditen në mes të natës, gjejnë një irlandez lakuriq në krevat (Video)

U tronditën në mes të natës kur zbuluan një të huaj të zhveshur në shtratin e tyre....

17 August, 2015Lexo më shumë

10-vjeçarja mezi zgjohej në mëngjes, nëna i sjell një orkestër në vend të alarmit (Foto/Video)

Një vajzë 10-vjeçare e cila çdo mëngjes e kishte shumë të vështirë të zgjohej në orar për të shkuar në shkollë, e gjeti veten përballë një orkestre të vërtetë që luante muzikë jazz brenda në dhomën e saj....

17 August, 2015Lexo më shumë

Nëna e 13 fëmijëve lind katërnjakë në moshën 65-vjeçare (Foto)

Një 65-vjeçare nga Berlini është bërë nëna më e vjetër në botë që sjell në jetë katërnjakë. Annegret Raunigk, e cila është pensioniste, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve kur solli në jetë 4 fëmijë përnjëherësh....

17 August, 2015Lexo më shumë

U paguan mëngjesin dy zjarrfikësve, vajza merr një surprizë në Facebook (Foto)

Gjesti i mirësjelljes së Liz Woodward, kameriere në New Jersey, është vlerësuar dhe mirëpaguar. E reja u kishte ofruar mëngjes falas dy zjarrfikësve sepse e pa që ata ishin lodhur duke shuar një zjarr. Një ditë më pas ajo mori një surprizë në Faceboook....

17 August, 2015Lexo më shumë

Denoncon parkimin e gabuar të policisë, gjobitet 800 euro

Një grua në Spanjë u gjobit me 800 euro për denoncimin në rrjetet sociale të parkimit të gabuar të policisë. Ajo ka postuar në Facebook foton e makinës së policisë, e cila ishte parkuar në vendin e rezervuar për personat me aftësi të kufizuara, duke shkruar “Parkojnë ku të duan dhe as nuk gjobiten”....

17 August, 2015Lexo më shumë

Në Greqi ka edhe njerëz që vdesin më 30 shkurt (Foto)

Çdo kush prej nesh mund të ketë ndonjë shok që ka lindur më 29 shkurt të ndonjë viti të brishtë, por që dikush të vdesë më 30 shkurt kjo ndodh vetëm në Greqi....

17 August, 2015Lexo më shumë

PREKËSE: ky burrë i ka mbjellur 6.5 kilometra luledielli për … !? |FOTO|

Kur gruaja e tij Babbette kishte vdekur në muajin nëntor pas një beteje 9 vjeçare me kancerin, Don Jaquish kishte vendosur që t'a përmbushte ëndrrën e saj duke mbjellur 4 milje luledielli në Wisconsin, që t'i ndihmonte të tjerët që vuajnë nga kanceri....

17 August, 2015Lexo më shumë

Thotë “kolaps”… dhe bie në tokë (Video)

Gazetares Valeria Collevecchio, korrespondente e TG3 në Catania për të ndjekur zbarkimi e emigrantëve, i ka rënë të fikët gjatë lajmeve të orës 19.00 teksa ishte në lidhje direkte nga porti. Regjia ndërpreu menjëherë lidhjen duke u kthyer në studio....

17 August, 2015Lexo më shumë

Ky vozitës kamioni është i çmendur apo në gjumë !? |VIDEO|

Ky kamion i bërllogut që ishte duke udhëtuar nëpër një autostradë në Arabi Saudite, është gjiruar përderisa shkatërroi sinjalizimin e autostradës, pasiqë kishte harruar t'a mbyllte pjesën e pasme....

17 August, 2015Lexo më shumë

Proporcioni Meshkuj – Femra; cili vend ka 274 meshkuj në 100 femra !?

Në total proporcioni mes meshkujve dhe femrave në botë nuk ka edhe ndonjë dallim shumë të madh, më saktësisht paraqitur në numra sipas të dhënave nga organizata e Kombeve t Bashkuara, në botë janë 108 meshkuj në 100 femra....

17 August, 2015Lexo më shumë

Djali i Arkanit: Babai im nuk u vra, ai jeton në Qipro (Foto)

Vojin Raznatoviq, djali i kriminelit Zhelko Razhnatoviq Arkan, i vrarë në Beograd në vitin 2000 ka publikuar një bisedë në një person tjetër, i cili besonte se Arkani është gjallë dhe jeton në Qipro....

17 August, 2015Lexo më shumë

Ndërtohet ashensori për në hapësirë me gjatësi 20.000 metra

Ky ashensor do të ketë gjatësi 20.000 metra që njëkohësisht do të jetë 20 herë më e gjatë se ndërtesa 'Burj Khalifa' në Dubai, e cila për momentin mbanë epitetin si ndërtesa më e lartë në botë....

17 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball