Fun – Page 226 – Lajmi.net

Aktuale

Helikopteri ushtarak ulet në një fushë të minuar, më pas ndodh katastrofa! (VIDEO)

Helikopter arriti të ulet në tokë, por vetëm disa sekonda pas uljes një nga mina ka shpërthyer....

15 July, 2015Lexo më shumë

Miu shkakton rrëmujë në xhami, lëndohen 80 veta (Video)

Një mi ka shkaktuar panik dhe tollovi në xhaminë Casablanca në Maroko, duke lënë kështu 80 të lënduar, shumica prej tyre femra, raportojnë mediat marokene....

15 July, 2015Lexo më shumë

E zuri gjumi para diktatorit, ekzekutohet direkt ministri korean

Ai u ekzekutua pasi duket se e kishte zënë gjumi gjatë një aktiviteti ushtarak. Që në maj kishte spekulime për vdekjen e ministrit të Mbrojtjes në Korenë e Veriut....

15 July, 2015Lexo më shumë

Videoja që ka ngritur në këmbë Ballkanin: Nxënësi maltreton profesorin! (Video)

Në Bosnje dhe Hercegovinë është shfaqur një video që ka nxitur një ortek komentesh të ashpra, duke tronditur opinionin në vend dhe rajon. Në atë video shihet qartazi se si nxënësit e një shkolle të mesme në Cazin ngacmojnë profesorin e tyre....

15 July, 2015Lexo më shumë

Lufta e shqiponjës me dy pulëbardha, kush fitoi?

David Canales një fotograf nga Alaska ka bërë ndoshta foton e jetës, pasi që në fotografi kapi “luftën” e një shqiponje me dy pulëbardha, shkruan Huffington Post....

15 July, 2015Lexo më shumë

QESHARAKE, shikoni çka fotografoi ‘Google Street View’ diku në Ballkan |FOTO|

Kjo foto po bën xhiro nëpër shumë faqe në rrjetin social facebook kryesisht faqe nga vendet e Ballkanit, ku kamerat e 'Google Street View' kanë regjistruar një pamje të disa grave duke larë tepia. Adresa e saktë nuk dihet, por sido që të jetë kjo sado që është qesharake është edhe realitet, transmeton lajmi.net ...

15 July, 2015Lexo më shumë

30 kafshët e rralla përreth botës (Foto)

Këto kafshë të bukura duken sikur janë nxjerrë nga faqet e një libri me tregime mitike, apo janë të transportuara nga një botë tjetër jo si e jona....

15 July, 2015Lexo më shumë

Topogani më i gjatë në Botë që theu rekordin Guinness |FOTO & VIDEO|

Qejfi ka arritur në një nivel tjetër (më lartë) në Action Park të New Jersey't. Në këtë vend është shtuar edhe topogani më i gjatë në botë që është i gjatë 700 metra. Pa asnjë dyshim një vend që pritet të mbledhë shumë vizitorë për të shijuar këtë aventurë....

15 July, 2015Lexo më shumë

Kur bodibilderët i frikësojnë kalimtarët për vdekje (Video)

Si do të reagonit ju? Dy bodibilderë vendosën të krijojnë një kamerë të fshehur në rrugë, duke i frikësuar për vdekje kalimtarët. Ju ftojmë ta shikoni videon më poshtë!...

15 July, 2015Lexo më shumë

Shesin shtëpinë dhe ndërtojnë një shtëpi ‘me rrota’ për të udhëtuar botën (Foto)

Imagjinoni të ndërtoni një shtëpi me kuzhinë, banjo, sallon dhe dhomë gjumi së bashku me një tank uji të madh për nevoja të ndryshme – të gjitha brenda 130m2....

15 July, 2015Lexo më shumë

Femrat që ngjyrosin sqetullat (Foto)

Destiny Moreno, e cila është 17 vjeçe, shkoi në një sallon bukurie afër shtëpisë së saj me një ide të çuditshme. Ajo sapo hyri në sallon filloi t’i pyes punëtoret aty rreth ngjyrave të flokëve, derisa një punëtore e pyeti atë se si dëshiron t’i ngjyrosë flokët....

15 July, 2015Lexo më shumë

Ky është gjesti që bëri majmuni ndaj personit që e fotografoi (Foto)

Vizitorët e kopshtit zoologjik të Bristolit, mbeten paksa të surprizuar kur një gorilla e ngriti gishtin e mesëm ndaj një fotografi, që po provonte t’ia bënte një fotografi kësaj gorille....

15 July, 2015Lexo më shumë

Japonezët kapin pamjen e vërtetë të Tokës (Foto)

Ngjyra e vërtetë e Tokës është ‘zbuluar’ në detaje nga një satelit japonez i motit i cili mund të revolucionarizojë parashikimin e motit....

15 July, 2015Lexo më shumë

Fëmijët të cilët lindën, u rritën dhe ende jetojnë në varkë (Foto)

Harroni klasat shkollore dhe orët e zgjatura në zyre, një familje ka vendosur që jetën dhe edukimin e fëmijëve ta bëjnë në oqean....

15 July, 2015Lexo më shumë

Motrat binjake që parashikuan 11 shtatorin, dhe folën me Princeshën Diana dhe Michael Jackson

Binjaket identike pretendojnë se fantazmat i detyrojnë ato të shkruajnë mesazhe të frikshme, ku parashihet e ardhmja e njerëzimit siç ishte sulmi kibernetik ndaj kompanisë Sony, apo sulmi terrorist në maratonën e Bostonit....

14 July, 2015Lexo më shumë

Bosi më i madh i drogës në Meksikë ikë nga burgu me motoçikletë

Fotografi të mahnitshme të një tuneli të gjatë nëntokë janë shfaqur në internet, përmes të cilit bosi i Sinaloa Cartel ‘El Chapo’ e bëri arratisjen e tij spektakolare nga burgu i sigurisë së lartë....

14 July, 2015Lexo më shumë

Festivalet më të çuditshme dhe më të çmendura nëpër Evropë |FOTO|

Festivalet më të çmendura dhe më të çuditshme janë të organizuara në aktivitete që as nuk mund ta paramendoni. Ndoshta mund ta keni rastin ndonjëherë të shihni njërin nga to, por ne po ju sjellim disa pamje si dhe vendet dhe kohën se kur mbahen ato. /lajmi.net...

14 July, 2015Lexo më shumë

Lezbiket urdhërohen të mos puthen në festivalin e ushqimit

Lezbiket Mog Wilde dhe Frey (35) nga Pembrokeshire, në Angli, kishin vendosur të vizitojnë festivalin e ushqimit të Cardiff Bay, por asnjëherë nuk kishin menduar se afërsia e tyre do t’i pengojë të tjerët. ...

14 July, 2015Lexo më shumë

Këto janë 7 Vendet ku mund të jetoni si një milioner edhe me pak para |FOTO|

Duket se metropoleve botërore me xhama dhe ndërtesa shumëkatëshe ka filluar të ju zbehet 'shkëlqimi' sepse jeta në qytet dita ditës po bëhet më e pa-jetueshme për shumë arsye: zhurma, dinamika nganjëherë e pa-nevojshme, stresi dhe kostoja e lartë e jetës...

14 July, 2015Lexo më shumë

Hapet pishina e parë për elefantë! (Video)

Parku “Fuji” në qytetin japonez Susono ka hapur pishinën e parë në botë për elefantë. Tani për tani, mund të thuhet se këto kafshë të mëdha po kënaqen duke notuar, derisa disa tjerëve u është përmirësuar oreksi. ...

14 July, 2015Lexo më shumë

Apartamenti luksoz në të cilin jetoi Rihanna dhe Tom Cruise tani në shitje (Foto)

Një apartament ‘nën çati’ në Londër në të cilin jetoi Rihanna dhe Tom Cruise është vendosur në shitje për 35 milionë funte....

14 July, 2015Lexo më shumë

“Derisa vdekja të na ndajë” përjetësohet në fotot e dasmës

Një çift sipërmarrësish duket se i kanë dhënë kuptim shprehjes “deri sa vdekja të na ndajë”, teksa fotot zyrtare të dasmës i bëjnë pranë një arkivoli. Jeni Tay 29 vjeçe dhe i fejuari i saj Darren Cheng ashtu si çdo çift tjetër kanë bërë fotot e dasmës, me përjashtim të arkivolit të bardhë që shkëlqen....

14 July, 2015Lexo më shumë

Karikatura që përshkruajnë krizën në Greqi

Përveç reagimeve të shumta, nuk kanë munguar as ato që me vizatime qesharake kanë përshkruar krizën e Greqisë, që ka qenë temë e ditëve të fundit në gjithë Evropën....

14 July, 2015Lexo më shumë

Shkopi për selfie ia shpëton jetën një vajze (Video)

Shkopinjtë për selfie janë bërë me të vërtetë të përdorshëm shumë këto ditë, që nga festivalet, klubet e natës e deri tek aventurat në ujë të detit....

14 July, 2015Lexo më shumë

Nuk do ta besoni se çfarë mund të bëjnë këta qenë (Video)

Nëse mendoni se keni parë mjaftueshëm video qesharake të qenve, jeni gabim....

14 July, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh nëse dy meshkuj ecin të kapur për dore në Rusi (Video)

Pas iniciativës në Facebook me fotografi ylber për të mbështetur homoseksualët, në Rusi vetëm 80 njerëz kishin përkrahur këtë iniciativë....

14 July, 2015Lexo më shumë

Shtëpia më e shtrenjtë dhe më luksoze në Britani (Foto)

Një rezidencë luksoze me 45 dhoma gjumi, që ishte në pronësi të një princi saudit, është vendosur të bëhet shtëpia më e shitur ndonjëherë në Britani....

14 July, 2015Lexo më shumë

Ja si ndryshojnë çmimet për kosovarët në Durrës (Video)

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, tregon se si në tregjet shqiptare ndryshojnë çmimet, varësisht prej blerësit. ...

14 July, 2015Lexo më shumë

10 fotografi ‘të çmendura’ të kapura në sekondën e duhur (Foto)

Ju pëlqejnë fotografitë ‘e çmendura’? Ato ju bëjnë që të qeshni!...

14 July, 2015Lexo më shumë

Ju prezantojmë 18 foto të njerzve që sfidojnë rregullat e natyrës |FOTO|

A e keni ndjerë ndonjëherë se po ju vlon gjaku dhe adrenalina po arrin në nivelin e maksimumit? Personat në këto foto e dijnë saktësisht se për cka jemi duke folur. Ata nuk kanë frikë nga lartësitë, dhe nëse ju e keni atë frikë më mirë mos i shikoni. Më saktësisht fotot që po ju […]...

14 July, 2015Lexo më shumë

Gjendet një kishë e çuditshme në formë të pulës (Foto)

Brenda në xhunglën indoneziane gjendet një kishë, e cila ngjan me një pulë....

14 July, 2015Lexo më shumë

Ditën police, natën pornostare (Video)

Ditën vishte uniformën e policisë, ndërsa natën e hiqte këtë uniformë për të ushtruar profesionin e pornostares....

14 July, 2015Lexo më shumë

Edhe Rambo i gatshëm ta luftojë ISIS-in!

Në Comic Con, Sylvester Stallone ka konfirmuar ekzistimin e një filmi të ri ‘Rambo’ ai gjithashtu publikoi se ‘të këqinjtë’ nuk do të jenë askush tjeter vec se militantët e shtetit islamik ISIS, grupi terrorist i cili ka okupuar territore të mëdha në Siri dhe Irak. “Kemi ekipe që po vëzhgojnë në Irak dhe disa […]...

13 July, 2015Lexo më shumë

20 Flamujt më të bukur në Botë, ku u rendit ai shqiptar !? |FOTO|

Flamujt e secilit vend përfaqësojnë një kulturë,  ata përfaqësojnë krenarinë që kemi për vendin të cilit i takojmë, dhe gjithashtu na shërbejnë si  simbol i vendit nga vijmë....

13 July, 2015Lexo më shumë

Ndryshon emrin për të mos humbur profilin në Facebook

Kur hapi profilin e saj në Facebook në 2008-n, Jemma Rogers, sot 30 vjeç, (si shumë të tjerë) vendosi të ndryshonte pak identitetin e vet, duke dashur t’u shmanget ftesave të padëshiruara të miqësisë....

13 July, 2015Lexo më shumë

S’do ta besoni sa kilogram ka humbur kjo vajzë pasi e poshtëruan në rrugë

Historia e mëposhtme është një histori suksesi. Një ngjarje që mund t’ju duket e tmerrshme, më vonë mund t’ju ndryshojë jetën....

13 July, 2015Lexo më shumë

Cilat janë 7 llojet e bizneseve më të shpehta në Kosovë !? |FOTO|

Diskutim i përditshëm në shoqërinë kosovare vazhdon të jetë zhvillimi ekonomik, papunësia, zhvillimi i sektorit të biznesit e kështu me radhë. Dhe për arsye të ndryshme disa nga ato tradicionale, nga kualiteti i ulët i shkollimit apo edhe nga mungesa e shkëmbimit të ideve dhe përvojave me vendet e zhvilluara, ka bërë që ambienti skena […]...

13 July, 2015Lexo më shumë

Ja si del për pazar një miliarder

Ai është një miliarder, që edhe më parë është fotografuar duke bërë blerje në Londër, shoqëruar nga një eskortë e denjë për presidentin e SHBA. ...

13 July, 2015Lexo më shumë

Pse kjo video ka mbledhur mbi 15 milionë klikime !? |VIDEO|

Kjo video është gjiruar në një pishinë diku në Teksas, SHBA dhe arriti 7 milionë klikime për vetëm një javë, transmeton lajmi.net Disa të rinjë atraktivë shihen duke ‘eksperimentuar’ me mënyrën e rrëshqitjes dhe gjatë gjithë kohës duke e gjiruar me kamera GoPro. Si duket pamjet e mrekullueshme të pishinës dhe ditët e ngrohta të […]...

13 July, 2015Lexo më shumë

Zbulohen peshkaqenët që jetojnë brenda vullkaneve aktive |VIDEO|

Një peshkaqen i befasoi një ekip të hulumtuesve të cilët po eksploronin në Ishujt Solomon, duke dalur nga një vend i papritu, transmeton lajmi.net Peshkaqenët e Fjetur, të cilët nuk janë edhe aq të studiuar gjenden në oqeanin Paqësorë dhe atë Atlantik, ka raste kur mund të gjenden edhe në Antarktik dhe Tasmani. Por ky […]...

13 July, 2015Lexo më shumë

5 000 vjet të historisë fetare në 2 minuta (Video)

Kjo hartë animuar tregon se si feja është përhapur në të gjithë botën. ...

13 July, 2015Lexo më shumë

Boshnjakët shesin në internet gurin që e goditi në kokë Vuçiqin! (Foto)

Në portalin për shitje dhe rishitje, pik.ba, ka filluar të shitet guri me të cilin dyshohet se është goditur kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiq, gjatë vizitës së tij në Potoqame në shënimin e 20-vjetorit të krimit të kryer në Srebrenicë. ...

12 July, 2015Lexo më shumë

Vdekjet e dyshimta të punëtorëve të NASA, a mos panë çfarë nuk duhej?

Alberto Behar, ishte një shkencëtar i cili ka punuar në NASA, por që fatkeqësisht vdiq kur aeroplani i tij u rrëzua në rrugët e Los Angeles. Ai ka qenë kryesori dhe përgjegjës për zbulimin e ujit në Mars....

12 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan