Fun – Lajmi.net

Aktuale

Me kërkesë të kryetarit, banorët bëjnë nga tre orë gjumë për çdo pasdite

Të gjithë e dinë atë ndjenjë: sapo keni ngrënë drekë, ka kohë që jeni zgjuar dhe shumë orë tjera duhet pritur para se të bini për të fjetur. Teksa ju mjaftoheni vetëm me mbyllje të syve për një çast, banorët e qytetit Ador në Valencia të Spanjës, flenë nga tre orë në ditë....

20 July, 2015 Lexo më shumë

I pastrehu që josh çdo natë nga një femër

Joe është 27 vjeç dhe nuk është si gjithë të tjerët. Ai është një person i pastrehë, pa shtëpi, por shumë i veçantë në llojin e tij. Çdo ditë, Joe josh një femër të ndryshme, e cila e fton të kalojë natën në banesën e saj, duke evituar kështu fjetjen në rrugë. ...

19 July, 2015 Lexo më shumë

Aeroporti JFK do të hap terminalin vetëm për kafshë

Fluturimet e klasit të lartë që kanë edhe kafshë në Aeroportin Ndërkombëtar Kennedy në New York, tanimë do të kenë edhe terminalin e tyre luksoz....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Lulja që kthehet në ‘kristal’ kur bie në kontakt me ujin (Foto)

Lulja skeleton është shumë e veçantë në llojin e saj. Ajo rritet në pyje dhe petalet kur bien në kontakt me ujin, shndërrohen në të tejdukshme....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Në Japoni, robotët u shërbejnë klientëve

Një robot të uron mirëseardhjen në hotel, një dinozaur të regjistron, dhe një transportues i motorizuar valixhesh t’i sjell ato në dhomë. Ky është i quajturi “Hoteli i Çuditshëm” në Japoni, ku klientëve u shërbejnë robotët, ku nuk ka më bakshishe, dhe ku dyert i hap teknologjia e identifikimit të fytyrës....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Makina më e çuditshme në botë? (VIDEO)

Harroni gjithçka çfarë keni parë më herët. Kjo është krejt e veçantë....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët britanikë gjejnë ilaçin për kancerin e kockave

Shkencëtarët britanikë kanë gjetur një ilaç, ende të pa emëruar, që shkatërron qelizat e kancerit të kockave duke përdorur sistemin imunitar....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Sërfisti sulmohet nga peshkaqeni gjatë transmetimit live (Foto/Video)

Një sërfist, kampion bote, ndaloi garën e tij për t’u ndeshur me një peshkaqen që e sulmoi atë pas shpine. Legjenda Mick Fanning luftoi me kafshën në transmetim të drejtpërdrejtë gjatë raundit të fundit të hapur J-Bay në Afrikën e Jugut....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Shkopinjtë e ‘selfie’ non grata

Çdo ditë e më shumë institucione dhe objekte të ndryshme kanë filluar të ndalojnë përdorimin e shkopinjve për selfie në mesin e tyre janë edhe muzetë, parqet e dëfrimit dhe stadiumet, pasi sipas ekspertëve të sigurisë përbëjnë rrezik për sigurinë. ...

19 July, 2015 Lexo më shumë

Njihuni me njerëzit e çuditshëm që jetojnë të izoluar nga gjithçka (Foto)

Është një qytet i vogël me një popullsi prej 120 banorësh, ku nuk ka energji elektrike, internet, apo punë, ku duket se koha ka ndalur....

19 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO