Fotografi që dëshmojnë se flokëkuqet janë më të bukurat në botë (Foto) – Lajmi.net
Fotografi që dëshmojnë se flokëkuqet janë më të bukurat në botë (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunLifestyleOrganizohu 12:29, 20 March 2017
Vajzat flokëkuqe janë ndër krijesat më të bukura në planetin Tokë, dhe ky është një fakt i pamohueshëm.

Prandaj, duke marrë parasysh këtë, një fotograf ka vendosur t’i dedikojë dy vite të tëra për t’i fotografuar flokëkuqet për një libër, i cili shpreson se do ta rritë vetëdijesimin e diskriminimit që u bëhet këtyre vajzave, transmeton Telegrafi.

Brian Dowling, fotograf amerikan me bazë në Berlin, ka shkrepur fotografi në 20 shtete të ndryshme, si në Amerikë Veriore, Australi dhe Evropë për librin e tij të quajtur “Redhead Beauty”.

Më poshtë i keni disa fotografi nga ky libër, e që dëshmojnë se flokëkuqet janë me të vërtetë të bukura. /Telegrafi/

Fjalët kyçe: flokekuqet, Foto

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2