Facebook sjell Messenger vetëm për fëmijë – Lajmi.net
Facebook sjell Messenger vetëm për fëmijë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 22:39, 4 December 2017
Për herë të parë në histori, Facebook po hapet për fëmijët nën 13 vjeç, me një aplikacion të fokusuar në siguri i dizajnuar për të neutralizuar kërcënimet ndaj fëmijëve.

Messenger Kids, që do të lansohet sot, i lejon prindërit që të shkarkojnë aplikacionin në celularin ose tabletin e fëmijëve, të krijojnë një profil për ta dhe të pranojnë miq dhe familjarë me të cilët mund të shkruajnë mesazhe dhe të flasin me video.

Filterë të veçantë sigurie i parandalojnë fëmijët që të shpërndajnë nudistët, përmbajtje seksuale ose të dhunshme, përderisa një ekip mbështetës do të përgjigjet shpejt ndaj përmbajtjeve të papërshtatshme, transmeton Gazeta Express.

Facebook nuk do të shfaq reklama në Messenger Kids, por t’i transferojë fëmijët automatikisht në llogari të vërteta kur ata t’i mbushin 13 vjeç.

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush