Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari – Lajmi.net
Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 10:20, 16 April 2018
Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social.

 

Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social. Sipas tij, Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social ose nuk kanë llogari të përdoruesit të regjistruar.

“Në përgjithësi ne mbledhim informacion për njerëzit që nuk janë të regjistruar në Facebook, për arsye sigurie”, u përgjigj Zuckerberg në pyetjen e gazetarit para takimit me Komitetin për Energji dhe Tregti./ 21 Media

Fjalët kyçe: Facebook, llogari, te dhena

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball