Daçiq: S`ka përparim në respektimin e të drejtave të njeriut në Kosovë – Lajmi.net
Daçiq: S`ka përparim në respektimin e të drejtave të njeriut në Kosovë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëRajoni 11:31, 19 May 2017
Ivica Daçiq
Ivica Daçiq
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq po merr pjesë në punimet e takimit të 127-të të ministrave të Këshillit të Evropës që po mbahet në Nikozia të Qipros.

Gjatë adresimit të tij , kryediplomati serb ka thënë se Serbia me keqardhje thekson se edhe pas shumë vitesh të zbatimit të projekteve të ndryshme të KE-së , siç tha ai “nuk ka përparim në respektimin e të drejtave dhe lirive të njeriut në Kosovë”, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova.

Sipas tij, kjo vërehet në  jetën e përditshme të personave që nuk i përkasin komunitetit shqiptar, kryesisht ata serb.

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown