Çfarë thotë horoskopi për ju, mësoni parashikimin – Lajmi.net
Çfarë thotë horoskopi për ju, mësoni parashikimin
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 8:45, 4 August 2018
Parashikimi i horoskopit.

Dashi

Një marrëveshje e përkohshme nuk do të jetë e mjaftueshme për ju, keni nevojë të siguroni marrëveshje të përhershme. Një angazhim i përbashkët që ka të bëjë me natyrën personale nuk është duke shkuar si duhet për shkak se njëri nga ju nuk është serioz sa duhet. Në anën tjetër, një grup profesional në të cilin jeni i përfshirë nuk do të funksionojë në harmoni, por mbi nxitjen e fuqishme të konkurrencës.

Demi

Prioriteti juaj i menjëhershëm është të përmirësoni disa gabime të së kaluarës para se të vazhdoni tutje me biznesin e tanishëm. Të gjitha idetë që keni për përmirësimin e stilit jetësor do t’ju sillen nëpër mend derisa ju ende jeni duke u marrë me gjëra të së kaluarës. Është pothuajse e sigurt që nuk do të jeni në gjendje të ndiqni prirjet tuaja sot, që është një nga shpjegimet pse nuk do të jeni në humor të mirë.

Binjakët

Nuk jeni të sigurt se ku keni arritur me një punë që dikush tjetër e ka bërë për ju. Nuk është aspak e kryer si do të donit ju. Nëse duke ua thënë këtë do t’i bëni të ndihen keq derisa ata kanë qëllimin t’ju bëjnë të lumtur, duhet të tregoni më shumë respekt. Prisni derisa ata të largohen dhe më pas filloni t’i bëni ndryshimet. Ajo që nuk e dinë ata nuk mund t’i lëndojë dhe lidhja juaj nuk do të vuajë nga keqkuptimet.

Gaforrja

Duke vepruar me impulsin që ju bën të harroni traditën dhe të shkoni kah e panjohura, mund të arrini rezultate befasuese. Megjithëse veprimet tuaja do të sjellin pasoja dhe jo gjithçka do të shkojë si e keni planifikuar, ajo që bëni do t’ju sjellë përfitime. Kjo mbrëmje do të jetë mjaft e lumtur për ju dhe lejoni të tjerët të marrin iniciativën.

Luani

Keni ide të fortë rreth asaj se çka dëshironi të arrini por kjo nuk do të jetë e mundur pa pasur dikë që do t’ju këshillojë. Një përpjekje që do ta bëni me shumë vendosmëri mund të rezultojë me interesimin tuaj për të marrë përsipër sfida të reja. Kur ke mbështetje dhe inkurajim ka dallim të madh në vendimet që do të merrni. Jeni gati të hidhni poshtë idenë e krijimit të ndërmarrjes personale në mënyrë që të jeni anëtar i ekipit.

Virgjëresha

Vështirësitë që mund t’ju dalin para sot do të vijnë nga djemtë që keni afër. Nëse nuk jepni gjithçka nga vetja për t’i bërë gjërat në mënyrën më të mirë, asgjë tjetër s’mund të pritet nga ju. Mos kërkoni falje nëse një punë që ia keni kryer dikujt si favor nuk është e përsosur. Kur është fjala për çështjet e efikasitetit dhe performancës, njerëzit shumë rrallë janë të zhgënjyer me përpjekjet tuaja.

Peshorja

Nuk ka përgjigje përse do të keni disa telashe mentale, ju thjesht do të ndiheni të plogësht dhe të ngadalshëm. Mungesa e motivimit e bën më të vështirë të gjeni energji për t’i kryer punët e përditshme. Provoni t’i ndani mendimet nga ndjenjat sot, sepse mund të ndodhë që ndikimi i Saturnit të bëjë që dikush të keqkuptojë simpatinë tuaj dhe të mendojë se nuk e ka miratimin tuaj.

Akrepi

Edhe emocionet më negative ekzistojnë për një arsye, kështu që mos provoni t’i ndrydhni ndjenjat tuaja sikurse e bëni shpesh. Jeni konfuz, të zemëruar ose të pikëlluar për diçka, por kjo nuk duhet të bëjë që të ndaloni komunikimin sensibil. Njerëzit do të vërejnë gjendjen tuaj, sepse ju mund të merrni kontrollin mbi emocionet tuaja dhe nuk duhet të jeni tepër të ndjeshëm. Në fakt, duke dhënë mendimin tuaj mund të dakordoheni me diçka sot.

Shigjetari

Një mik do t’ju zhgënjejë, duke ju bërë të ndiheni keq në kohën kur keni qenë duke llogaritur në të. Një ide juaja nuk do të kryejë punë dhe do t’ju duhet që shumë shpejt të mendoni një rrugëdalje nga një situatë e vështirë. Duke vepruar shpejt do të arrini më shumë. Megjithëse jeni për ngut, sot nuk do t’i harroni fjalët ose veprimet e dikujt. Kur pësoni një herë, nuk e bëni më gabimin e njëjtë.

Bricjapi

Kur gjërat shkojnë keq në fillim, mos filloni të pyeteni se sa më keq mund të bëhet? Në vend të kësaj, më mirë shikoni anën pozitive të gjërave dhe kërkoni mënyra të reja për t’i bërë gjërat. Një atmosferë jo e këndshme mund të ketë qenë shkaku që ka nxitur armiqësinë e një personi. Kjo armiqësi ka lindur nga xhelozia dhe plani juaj më i mirë për të sulmuar atë do të ishte sikur të vazhdoni punën me intensitet edhe më të madh. Dëshmoni se pavarësisht qëllimeve tuaja, askush nuk do të mund t’ju ndalë tani.

Ujori

Mund të ndiheni sikur keni humbur diçka shumë të veçantë, por, siç e dini këtë, nuk ka qenë e shkruar të ndodhë? Nëse një lidhje dashurie përfundon, juve mund t’ju duket se dashuria e vërtetë ka ikur, por mund të mos jetë kështu. Ose duhet të punoni për dallimet tuaja dhe të ktheheni prapë bashkë ose do të takoni dikë në të ardhmen që do t’ju ofrojë një lidhje të vërtetë. Lidhja e re është shans më i mirë sesa të punosh në përvojën e tanishme.

Peshqit

Një atmosferë harmonie është në duart tuaja. Puna dhe interesat shtëpiake do të shkojnë më mirë se gjithçka. Me të gjitha këto gjëra të mbara, mos u vetëkënaqni. Hidhini një shikim mundësisë që të shtoni të ardhurat tuaja përmes honorarëve ose punëve shtesë.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO