Bota – Page 620 – Lajmi.net

Aktuale

Google nuk planifikon të rikthehet në Kinë

“Google” nuk ka plane që të nxjerrë një produkt kërkimor për Kinën. ...

12 December, 2018 Lexo më shumë

“Brexit”, konservatorët sfidojnë kryeministren May për lidershipin

May, e cila erdhi në postin e kryeministres vetëm pak pasi Britania e Madhe votoi në favor të shkëputjes nga Bashkimi Europian në vitin 2016, është përballur me kritika të ashpra brenda partisë për planin e negociuar prej saj të “Brexit”-it....

12 December, 2018 Lexo më shumë

SHBA dënon projektin e Rusisë, Rrjedha Veriore 2

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara ka dënuar ndërtimin e tubacionit për bartje të gazit natyror, duke thënë se projekti Rrjedha Veriore 2, do t’i mundësojë Rusisë të kontrollojë furnizimet me energji në Evropë....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Trump mund të intervenojë në rastin e shefes ekzekutive të Huaweit

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se mund të intervenojë në rastin e arrestimit të shefes ekzekutive të gjigantit kinez, Huawei, Meng Wanzhou, nëse një gjë e tillë ndihmon në mënjanimin e përkeqësimit të marrëdhënieve të Shteteve të Bashkuara me Kinën....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Të shtënat me armë në Strasburg, shkon në 4 numri i viktimave

Seksioni antiterrorist i prokurorisë së Parisit njoftoi të martën në mbrëmje se është duke hetuar sulmin në Strasburg dhe se autori është identifikuar....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Policia franceze, në kërkim të sulmuesit që vrau tre persona në Strasburg

Qindra zyrtarë policorë janë duke kërkuar personin e armatosur, i cili ka lënë të vdekur tre persona dhe ka plagosur 12 të tjerë, përmes të shtënave në qytetin francez, Strasburg....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Ohio, pesë fëmijë të vdekur në zjarr

Nëna e viktimave në gjendje kritike Autoritetet kanë raportuar se mbrëmë në një shtëpi në qytetin e Ohios ka shpërthyer zjarr dhe kanë vdekur pesë fëmijë, ku dy prej tyre ishin edhe binjakë të moshës 1 vjeçare....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Rusia ngjitet e dyta për shitje të armëve, kush mbetet e para?

Rusia është ngjitur në vendin e dytë për shitjen e armëve në botë duke i zënë vendin Britanisë së Madhe....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Dy persona të vdekur, 10 të plagosur pas të shtënave në Strasburg

Dy persona janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur si pasojë e disa të shtënave në qytetin francez, Strasburg, kanë thënë zyrtarët....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Të shtënat në Strasburg – europarlamentarët “ngujohen” brenda PE-së

Një person raportohet të ketë vdekur, nëse gjashtë të tjerë janë plagosur pas të shtënave të mbrëmjes së të martës pranë një tregu Krishtlindjeje në qytetin e Strasburgut, ndërkohë që policia thotë se i dyshuari i armatosur është ende në arrati....

11 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO