Bota – Page 580 – Lajmi.net

Aktuale

Sërish përleshje në Hong Kong (Foto&Video)

Policia në Hong Kong janë përleshur sërish me aktivistët pro-demokracisë, të cilët po përpiqen të rrethojnë zyrat qeveritare, me synim që të pengojnë funksionimin e qeverisjes lokale të nënshtruar ndaj Pekinit....

1 December, 2014Lexo më shumë

ISIS rrëmben një femër kanadeze

Kanadaja ka pranuar se është në dijeni të raportimeve se një shtetase e saj mund të jetë rrëmbyer në Siri, për të cilën thuhet se ka qenë duke luftuar përkrah forcave kurde në Kobane....

30 November, 2014Lexo më shumë

Fëmijët gjejnë trupin e një foshnje të varrosur në plazhin australian

Trupi i një foshnje është gjetur nga disa fëmijë që po luanin në një plazh në Sydney të dielën. Ai ishte i varrosur shumë afër sipërfaqes së tokës. ...

30 November, 2014Lexo më shumë

Dy meshkuj me fat, shpëtojnë pa përfunduar në gropë (Video)

Dy meshkuj kanë pasur një arratisje me fat pasi vetura e tyre u gëlltit nga një gropë e hapur në një rrugë në Kinë. ...

30 November, 2014Lexo më shumë

Biznesmeni skocez i dyshuar për mashtrim fshihej në Shqipëri

Biznesmeni i arrestuar për mashtrim në Britaninë e Madhe, ka qenë i fshehur në Shqipëri gjatë këtij viti....

30 November, 2014Lexo më shumë

Imazhi i shpresës – fotografia që po bënë xhiron e botës

Fotografia ku shihet një djalosh me ngjyrë teksa i hidhet në krahë dhe e përqafon plotë lot një polic të bardhë nga Portland, po cilësohet si imazhi i shpresës....

30 November, 2014Lexo më shumë

Zviceranët kundërshtojnë kufizimin e imigracionit

Votuesit në Zvicër kanë hedhur poshtë propozimin për kufizimin e imigracionit në jo më shumë se 0.2 për qind të popullsisë....

30 November, 2014Lexo më shumë

Tajvanezët ikin nga qytetet në fshatra, e duan bujqësinë!

Për dhjetëvjeçarë të tërë Tajvani ishte përqendruar në industritë e veta të teknologjisë së lartë, gjë që ka rezultuar me migrimin e popullsisë prej viseve urbane rurale drejt qyteteve, por tash po ndodh një proces në kahje të kundërt....

30 November, 2014Lexo më shumë

Një 13-vjeçar amerikan gjendet pas 4 vjetësh

Fëmija i cili ishte ishtë zhdukur katër vjet më parë, është gjetur i fshehur në një shtëpi në Atlanta të SHBA-ve....

30 November, 2014Lexo më shumë

Papa përfundon vizitën në Turqi, lutje për Ukrainën

Papa Françesku dhe lideri shpirtëror gjithortodoksë me seli në Stamboll, Bartolomeu, kanë bërë thirrje për paqe në Ukrainë, duke kërkuar nga të gjitha palët që të ndjekin dialogun, bazuar në të drejtën ndërkombëtare....

30 November, 2014Lexo më shumë

Vriten 50 pjesëtarë të IS në Kobane

Të paktën 50 xhihadistë të grupit Shteti Islamik (IS) janë vrarë gjatë 24 orëve të fundit në sulme vetëvrasëse me bomba dhe sulme ajrore në qytetin Kobane, në afërsi të kufirit sirian-turk. ...

30 November, 2014Lexo më shumë

Moldavianët zgjedhin: “BE-në apo Rusinë”

Në Moldavi qytetarët zgjedhin këtë të diel deputetët të cilët do të përfaqësojnë vendin në katër vjetët e ardhshëm....

30 November, 2014Lexo më shumë

Turqia bashkëpunon hapur me IS?

Grupi militant Shteti Islamik (IS) gjatë së shtunës ka nisur një sulm në qytetin kufitar sirian afrë territorit të Turqisë Kobane, tha për agjencinë amerikane të lajmeve AP një zyrtar kurd. ...

30 November, 2014Lexo më shumë

Lirimi i Mubarakut shkakton dhunë në Kajro, dy të vrarë

Policia në Egjipt ka përdorur topa uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë mbi 1,000 protestues në qendër të kryeqytetit Kajro. Me këtë rast janë vrarë dy protestues. ...

30 November, 2014Lexo më shumë

Polici Wilson vetëlargohet nga detyra në Ferguson

Darren Wilson, i cili ka qëlluar për vdekje adoleshentin me ngjyrë, Michael Brown, ka dhënë dorëheqje....

30 November, 2014Lexo më shumë

Gjermania nderon studenten që u vra në mbrojtje nga dhunimi të dy grave

Mijëra njerëz kanë ndezur qirinj në Gjermani për të nderuar janë stendenten e cila u rrah për vdekje pasi pengoi një grup meshkujsh që po tentonin të dhunonin dy femra....

29 November, 2014Lexo më shumë

Sarkozi zgjidhet në krye të partisë opozitare

Ish-Presidenti i Francës, Nikolas Sarkozi, është zgjedhur në krye të partisë opozitare, UMP, diçka që shihet si fillim i rrugës së tij drejt presidencës....

29 November, 2014Lexo më shumë

Vëllezërit mbysin motrën shtatzënë për të mbrojtur nderin

Një vajzë 19-vjeçare shtatzënë është gjetur e vdekur në një kanal pasi vëllezërit e saj e mbytën për të mbrojtur nderin e familjes, ka bërë të ditur policia në Indi....

29 November, 2014Lexo më shumë

Atentatet më të famshme në historinë e njerëzimit!

Gjatë gjithë historisë, shumë burra dhe udhëheqës të mëdhenj u vranë në atentate ndaj tyre. Lexoni 10 atentatet më të famshme në historinë e njerëzimit....

29 November, 2014Lexo më shumë

Çernobili dhe qyteti i braktisur ukrainas filmuar nga një dron (Video)

Fotografi britanik Danny Cooke ka filmuar mbeturinat e qytetit ukrainas Pripyat të braktisur pas shpërthimit të reaktorit bërthamor.  ...

29 November, 2014Lexo më shumë

Lëshon beben nga dora për të hapur zjarr në hajdutin (Video)

Një polic jashtë detyrës në Brazil e ka lëshuar nga duart në tokë të bijën e tij tre muajshe, për t’u përballur me një grabitës të armatosur. ...

29 November, 2014Lexo më shumë

Hosni Mubarak shpallet i pafajshëm

Gjykata në Egjipt ka shpallur të pa fajshëm ish- Presidentin Hosni Mubarak për akuzën e organizimit të vrasjeve të protestuesve në vitin 2011....

29 November, 2014Lexo më shumë

Papa po e vazhdon vizitën në Stamboll

Papa Francesku qëndron sot në Stamboll, në ditën e dytë të vizitës së tij në Turqi....

29 November, 2014Lexo më shumë

Tentoi të plaçkitë një të moshuar, e pëson keq (Foto)

Një burrë i ri, 32 vjeçar tentoi të plaçkitë një të moshuar, nën kërcënimin e thikës. Por ai u kap nga qytetarët të cilët e ndëshkuan në publik. ...

29 November, 2014Lexo më shumë

Horror në Nigeri: Shpërthime në xhami, 120 të vdekur

Tri shpërthime të njëpasnjëshme kanë vrarë 120 njerëz dhe 260 të tjerë kanë plagosur në një xhami në Nigeri. ...

28 November, 2014Lexo më shumë

Video tronditëse: Mësuesi rrahë me rrip një nxënës (Video)

Një mësues në Peru është filmuar teksa rrahë një fëmijë me rrip lëkure. Pamjet tronditëse janë filmuar me telefon, fshehurazi nga nxënësit. ...

28 November, 2014Lexo më shumë

​Lë gjashtë fëmijët për pushime me të dashurin nga interneti

Një nënë nga Birmnghami, ka lënë gjashtë fëmijët e saj, më të riun tre vjeçar vetëm në shtëpi për të udhëtuar në Australi për pushime me të dashurin e saj që e kishte njohur në internet....

28 November, 2014Lexo më shumë

Fushata e therjeve në Nepal (Foto)

Pesë mijë buaj janë therur në fillim të ceremonisë hinduse nga rreth 300 mijë që sa thuhet se theren për t’i sjellë fat besimtarëve....

28 November, 2014Lexo më shumë

Luftanijet ruse në portin francez

Katër luftanije ruse që kanë hyrë në Kanalin Anglez, janë detyruar të strehohen në një port francez, për shkak të stuhisë....

28 November, 2014Lexo më shumë

Rrëmujë dhe dhunë dyqanet angleze, fajtore premtja e zezë (Foto)

Blerësit u kacafytën në shumë dyqane, në të premten e zezë apo e njohur si Black Friday, derisa policia thotë se në qindra dyqane blerësit kanë luftuar ndërmjet tyre....

28 November, 2014Lexo më shumë

BE-ja ose të ndryshojë legjislacionin ose Britania e Madhe nuk do të jetë pjesë e saj

Kryeministri britanik, David Cameron u ka bërë thirrje liderëve të shteteve anëtare të Bashkimit evropian që ta përkrahin planin e tij të migracionit, përndryshe siç ka thënë ai, Britania e Madhe ka shumë gjasa të larohet nga ky union, me referendum popullor, i paraparë të mbahet më 2017....

28 November, 2014Lexo më shumë

Papa në Turqi, ditën e “xhumasë”

Papë Françesku ka arritur për vizitë zyrtare në Turqi, të premten (xhuma - dita kryesore e faljes së myslimanëve), ku pritet të takohet me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan dhe me klerikun më të lartë mysliman në Turqi, Mehmet Gormez....

28 November, 2014Lexo më shumë

8 nga 10 pulat në Mbretërinë e Bashkuar të kontaminuara

Tetë nga dhjetë pulat e freskëta në tregun e Mbretërisë së Bashkuar këtë verë ishin të kontaminuara dhe potencialisht vdekjeprurëse....

27 November, 2014Lexo më shumë

Plaçkitësit hodhën gozhda për të plaçkitur automjetin e blinduar me para

Autostrada kryesore italiane të enjten për disa orë mbeti e mbyllur për trafik në afërsi të Milanos, pas një tentimi të pasuksesshëm të plaçkitjes së armatosur....

27 November, 2014Lexo më shumë

OPEC kundër shtimit të prodhimit, lirohet nafta

Më shumë se gjashtë orë bisedime në Vjenë nuk kanë mjaftuar që vendet e OPEC-ut të bien dakord për të ulur prodhimin e naftës, kërkesë kjo e disa shteteve më të mëdha prodhuese për të ndalur uljen e çmimit të “arit të zi” në tregjet botërore....

27 November, 2014Lexo më shumë

Shqiptarët mbushin rrugët e New Yorkut me flamuj

Atmosfera festive e 102-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë nuk ka përfshirë vetëm trojet shqiptare, por edhe rrugët e New Yorkut....

27 November, 2014Lexo më shumë

Policia hungareze: Femrat i nxisin vetë sulmet seksuale ndaj tyre (Video)

Publikimi i një reklame sensibilizuese kundër dhunës ndaj grave në Hungari ka shkaktuar polemika dhe ka vendosur nën kritika ideatorët e tij. ...

27 November, 2014Lexo më shumë

Hillary Clinton si divat e Hollywoodit, 240 mijë dollarë për 30 minuta

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton sillet sikur të ishte yll i vërtetë roku, duke kushtëzuar ligjëratat e saj me kërkesa specifike, shkruan gazeta Washington Post. ...

27 November, 2014Lexo më shumë

Seri shpërthimesh në lagjen diplomatike në Kabul

Një seri shpërthimesh ka ndodhur sonte në lagjen diplomatike në Kabul, në valën më të re të dhunës që po e trondit Afganistanin....

27 November, 2014Lexo më shumë

BE shton numrin e të sanksionuarve shkaku i Ukrainës

Bashkimi Evropian ka rënë dakord që të shtojë edhe 13 separatistë ukrainas dhe pesë subjekte në listën e të sanksionuarve....

27 November, 2014Lexo më shumë

Gati vaksina që vret virusin Ebola

Testimi i parë njerëzor i një vaksine eksperimentale kundër Ebolës ka rezultuar i sigurt, pa pasoja anësore dhe që mund të ndihmojë jashtëzakonisht shumë sistemin imunitar të njeriut për të luftuar sëmundjen vdekjeprurëse që shkakton ky virus....

27 November, 2014Lexo më shumë

SHBA-të dënojnë sulmet ajrore siriane në Raqqa

Shtetet e Bashkuara janë shprehur të “tmerruara” për sulmet vdekjeprurëse ajrore të regjimit të presidentit të Sirisë, Bashar al Assad, në bazën e militantëve të Shtetit Islamik në qytetin Raqqa....

27 November, 2014Lexo më shumë

Mediet amerikane e çojnë në qiell kancelaren Angela Merkel

Mediet amerikane e cilësojnë kancelaren gjermane, Angela Merkel, si gruan  më të fuqishme në botë. ...

26 November, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan