Bota – Lajmi.net

Aktuale

May kërkon mbështetjen e deputetëve për marrëveshjen e Brexitit

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May u ka bërë thirrje ligjvënësve konservatorë që të lënë mënjanë “preferencat personale” dhe të mbështesin marrëveshjen e Brexitit në Parlamentin britanik....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Zarif dënon kërkesën e SHBA-së që evropianët të tërhiqen nga pakti bërthamor

Ministri i Jashtëm i Iranit, Mohammad Javad Zarif ka dënuar përpjekjet e Uashingtonit që po kërkon nga aleatët evropianë të tërhiqen nga marrëveshja bërthamore me Teheranin, e nënshkruar më 2015....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Trump kërkon nga aleatët evropianë t’i “marrin dhe gjykojnë” luftëtarët e IS-it

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se “kalifati” i grupit militant, Shteti Islamik është në prag të kolapsimit dhe u bëri thirrje aleatëve evropianë “të marrin” mbi 800 militantë që janë kapur në Siri....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Macron dënon thirrjet antisemite drejtuar akademikut hebre

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka dënuar thirrjet antisemite të drejtuara ndaj një intelektuali të shquar, nga një grup protestuesish “jelekverdhë” në Paris....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Bangladesh, tetë të vdekur dhe 50 të plagosur nga shpërthimi i një zjarri

Një zjarr ka lënë të vdekur tetë persona, më shumë se 50 të lënduar dhe 200 shtëpi të varfëra janë djegur plotësisht në Bangladesh, thanë policia dhe zjarrfikësit....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Socialistët kryesojnë në sondazhin për zgjedhjet e parakohshme në Spanjë

Socialistët spanjollë duket se fitojnë, por pa mundur të sigurojnë shumicën, në zgjedhjet e parakohshme të 28 prillit, tregoi sot një sondazh....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Erdogan për vrasjen e Khashoggit: Presim reagimin zyrtar të SHBA-së

Turqia pret që Shtetet e Bashkuara të reagojnë zyrtarisht, pas hetimeve për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, tha presidenti Tayyip Erdogan në transmetuesin “A Haber”, në një intervistë të premten....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Oficeri i policisë përdhunon të miturën, i gjeti adresën nëpërmjet Snapchat

Një oficer policie përdhunoi një adoleshente në shtëpinë e saj, të cilën e gjeti nëpërmjet rrjetit social Snapchat. ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Zvicër: 10 milionë franga ndihmë refugjatëve në Bangladesh

Në vitin 2019 Zvicra po kontribuon në përpjekjet për të zgjidhur krizën e refugjatëve Rohingya në Bangladesh, duke siguruar 10 milionë franga zvicerane në ndihmë dhe duke dërguar ekspertë nga Ndihma Humanitare Zvicerane (CSA). ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Suedi, aktivistët ftojnë qytetarët të mos blejnë produkte izraelite

Anëtarët e Shoqatës së Palestinezëve shpërndanin broshura dhe fletushka për kalimtarët në rrugët e kryeqytetit suedez për të paralajmëruar dhunën e Izraelit kundër palestinezëve. ...

16 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO