Arrestohet ngasësi i skuterit për shkak të aksidentit në Prishtinë, policia i gjen edhe drogë – Lajmi.net
Arrestohet ngasësi i skuterit për shkak të aksidentit në Prishtinë, policia i gjen edhe drogë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:37, 13 September 2017
Gjatë ditës së sotme rreth orës 16 në lagjen Lakërishtë, është arrestuar një ngasës motoçiklete e tipit skuter.

 

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i cili tha se rasti ndodhi pas një aksident trafiku ku ishte i përshirë dhe një automjet.

Hoxha tha po ashtu se i dyshuari, ngasësi i skuterit ka tentuar ikjen nga vendi i ngjarjes pas goditjes se automjetit, përderisa pas reagimit te shpejtë dhe efektiv te zyrtarëve të policisë është arritur që i njëjti të lokalizohet ku dhe ka pasuar arrestimi por kjo të mos përfundonte me kaq, transmeton Klan Kosova.

I dyshuari derisa po tentonte ikjen, u ka shkaktuar lëndime të lehta dy zyrtarëve policor ndërsa gjatë kontrollimit të skuterit, në bagazhin e saj policia ka gjetur sasi të substancës e cila mbetet të verifikohet nga njësitë kompetente.

Rasti i aksidentit të trafikut procedohet sipas procedurave ligjore.

skuet

 

Fjalët kyçe: Policia, Policia e Kosoves

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan